Кілька українських нардепів вирушили до США. Гончаренко заявив, що МЗС спочатку сприяло поїздці, а потім відкликало ноту

Гончаренко каже, що візит міг не відбутися, оскільки "цього не хотіли на Банковій"
Фото: ГОНЧАРЕНКО / Telegram
Група народних депутатів з об'єднання "Чиста енергія – здорове навколишнє середовище" вирушила до США. Як пише "Бабель", нардепів запросив туди Міжнародний республіканський інститут та організація House Democracy Partnership.

Планували, що вони, крім іншого, обговорять питання щодо газопроводу "Північний потік – 2" та "зеленої" енергетики.

У складі делегації були нардеп від "Європейської солідарності" Олексій Гончаренко, депутати від "Слуги народу" Максим Пашковський, Анатолій Драбовський, Артем Кунаєв, представниця парламентської фракції "Голос" Юлія Клименко, депутат від "Батьківщини" Володимир Кабаченко та позафракційний нардеп Гео Лерос.

Гончаренко написав 26 жовтня у Facebook, що до США прибули лише він, Кабаченко та Лерос.

"Ми з групою народних депутатів перебуваємо у США, але цей візит міг не відбутися. Ви запитаєте, чому? Відповідь проста – цього не хотіли на Банковій. Ми готували цю поїздку декілька місяців із групою депутатів із МФО "За демократичну Білорусь" та "Чиста енергія – здорове навколишнє середовище" (туди входять депутати з різних парламентських фракцій, окрім ОПЗЖ), офіційно повідомили про це Міністерство закордонних справ. Але труднощі почалися за 36 годин до вильоту у США. Майже всім членам нашої групи відкликали візи. І виявилося, що цьому посприяли у МЗС: вони відкликали листа, який направляли у Державний департамент для отримання віз депутатам", – написав він.

Джерела "Бабеля" у делегації кажуть, що нота від МЗС нардепам потрібна була для отримання візи А1.

"Але напередодні вильоту у МЗС передумали та скасували ноту. Причин такого рішення вони не пояснили. Відтак депутати не отримали візи А1, через що делегація не змогла вилетіти з України", – зауважили у виданні.

Лерос, Гончаренко та Кабаченко, за даними видання, полетіли до США за візою В1/В2 – візою для відпочинку, відвідування близьких, лікування, ведення бізнесу та заняття спортом. Співрозмовники видання сказали, що у міністерстві скасували ноту без пояснення причин.

"Спершу МЗС зробило ноту підтримки, щоб прискорити процес отримання візи, але потім їм надійшла команда не пускати депутатів від "Слуги народу", і вони відкликали ноту", – заявило джерело.

Гончаренко також пише, що посольство України у США після відкликання ноти "почало зв'язуватися з усіма, з ким були заплановані зустрічі, і скасовувати їх", за його словами, скасовано "навіть зустріч із амбасадоркою [Оксаною] Маркаровою".

У посольстві, коментуючи заяву Гончаренка, повідомили "Радіо Свобода", що диппредставництво "забезпечує робочі поїздки очільників держави, державних службовців, народних депутатів та громадських представників України".

"Обов’язковою умовою робочих відряджень для держслужбовців є погодження та визначення цілей та завдань робочої поїздки відповідно до передбачених законодавством процедур. Водночас, приватні поїздки держслужбовців не супроводжуються і не організовуються закордонними дипломатичними установами України", – зауважили у повідомленні посольства.

Контекст:

Об'єднання "Чиста енергія – здорове навколишнє середовище" створили у Верховній Раді в листопаді 2020 року, до складу входять 25 нардепів, його голова – Гончаренко.