Делегація Держдепу США прибула до Венесуели вперше після захоплення Мадуро. CNN дізнався про мету візиту

США мають намір відкрити своє посольство у Каракасі, зазначив CNN
Фото: EPA

Команда Держдепу США вперше від часу захоплення президента Венесуели Ніколаса Мадуро відвідала цю країну 9 січня. Про це поінформував CNN із посиланням на американського чиновника.

За його словами, дипломати і співробітники служби безпеки з відділу у справах Венесуели, а також виконувач обов'язків посла США в Колумбії Джон Макнамара вирушили до Каракаса, "щоб провести початкове оцінювання потенційного поетапного відновлення роботи".

Повідомляють, що США мають намір відкрити своє посольство в Каракасі після того, як Вашингтон відкликав своїх дипломатів і зупинив діяльність посольства у венесуельській столиці 2019 року. До останнього часу відділ у справах Венесуели працював із командою американських дипломатів у посольстві в Боготі (Колумбія).

Високопосадовець Держдепу заявив на початку тижня, що відомство "готується до відновлення роботи" посольства США у Венесуелі, "якщо президент ухвалить таке рішення".

Як розповів співрозмовник ЗМІ, тривають переговори про зустрічі між американськими дипломатами й тимчасовим політичним керівництвом Венесуели, проте під час цієї поїздки вони не відбудуться.

9 січня в МЗС Венесуели заявили, що розпочали "попередній дипломатичний процес" зі США, спрямований на "відновлення дипломатичних місій в обох країнах".

Контекст:

У ніч на 3 січня США провели в Каракасі спецоперацію, під час якої затримали й вивезли з Венесуели Мадуро та його дружину Силію Флорес. За даними CBS, їх захопив елітний підрозділ спеціального призначення американської армії "Дельта". Мадуро і Флорес постали перед судом у Нью-Йорку.

За даними МВС Венесуели, через спецоперацію США загинуло 100 людей. Bild писав, що у Трампа могла бути таємна угода з оточенням Мадуро.

Трамп на брифінгу 3 січня заявив, що США керуватимуть Венесуелою, поки там не зміниться влада. 4 січня Bloomberg із посиланням на джерело писало, що держсекретар США і т.в.о. радника з нацбезпеки Марко Рубіо відіграватиме провідну роль в управлінні Венесуелою.

5 січня Politico повідомило, що Білий дім вимагає від Делсі Родрігес (виконує обов'язки президента Венесуели) щонайменше трьох речей: жорсткої боротьби з наркотрафіком, вислання іранських, кубинських та інших оперативників країн або мереж, ворожих Вашингтону, і припинення продажу нафти противникам США.

В опублікованому 4 січня інтерв'ю Рубіо заявив, що США не дозволять перетворити Венесуелу на хаб для Ірану, Росії та Китаю.

9 січня Трамп визнав, що США планували "другу хвилю" спецоперації у Венесуелі, але люди там "вчинили розумно".