"Демократія потребує захисту". МЗС України відреагувало на введення США санкцій проти Росії

Кулеба повідомив, що Київ підтримує реакцію США на втручання РФ у справи інших країн
Фото: ЕРА
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба у Twitter привітав введення Сполученими Штатами нових санкцій проти Росії.

"Україна вітає новий пакет санкцій США, який посилює відповідальність Кремля за окупацію Криму та масштабні порушення прав людини на півострові", – написав він 15 квітня.

Глава МЗС України підкреслив, що Київ підтримує реакцію США "на зловмисне втручання РФ у справи інших країн", зокрема у вибори у США.

"Демократія потребує захисту", – підкреслив міністр.

Контекст:

США сьогодні ввели новий пакет санкцій проти Росії. Обмеження торкнулися 32 осіб, причетних до втручання у вибори президента США 2020 року, і шести технологічних російських компаній, які надають кіберпідтримку російським спецслужбам, повідомили в Білому домі.

Окрім того, міністерство фінансів США видало директиву, яка забороняє американським фінансовим інститутам безпосередньо купувати боргові зобов'язання, випущені Центробанком, Фондом національного добробуту РФ або міністерством фінансів після 14 червня 2021 року.

Також США вирішили вислати із країни 10 співробітників російського посольства у Вашингтоні. За даними Білого дому, серед них є представники російських спецслужб.

У співпраці з Євросоюзом, Великобританією, Австралією та Канадою Сполучені Штати ввели нові санкції проти РФ через окупацію Криму.

Новий виток кризи в російсько-американських відносинах розгорівся після інтерв'ю Байдена, опублікованого 17 березня, у якому він назвав президента РФ Володимира Путіна вбивцею і заявив, що той заплатить за втручання в американські вибори. За даними американської розвідки, Росія проводила кампанію з дискредитації Байдена під час виборів 2020 року і її особисто санкціонував Путін.

У день публікації інтерв'ю Байдена МЗС Росії викликало свого посла у США для консультацій до Москви. У МЗС РФ пояснили, що консультації з послом потрібні для того, щоб проаналізувати, "що робити і куди рухатися" в контексті відносин між Росією та США.

18 березня Путін відповів на слова Байдена. Він побажав американському колезі здоров'я і додав: "Хто як обзивається, той сам так називається". Путін також запропонував Байдену 19-го або 22 березня поговорити у "прямому ефірі" про двосторонні відносини Росії та США і про стратегічну стабільність.

У Білому домі у відповідь заявили, що Байден у січні вже провів телефонні переговори із президентом РФ і "є інші світові лідери, із якими він ще не взаємодіяв". Прессекретарка Байдена Джен Псакі зазначила, що глава Білого дому найближчими днями "буде дуже зайнятий".

Телефонна розмова між президентами двох країн відбулася 13 квітня. Байден підкреслив "незмінну підтримку Сполученими Штатами суверенітету і територіальної цілісності України" та висловив стурбованість нарощуванням військової присутності Росії на кордоні з Україною і в окупованому Криму. Також він "чітко дав зрозуміти, що Сполучені Штати будуть твердо відстоювати свої національні інтереси у відповідь на дії Росії, такі як вторгнення в кіберпростір і втручання у вибори", повідомили в Білому домі.