Депутат Київради Трубіцин, підозрюваний у хабарництві, уже був засудженим – журналіст

Кримінальне провадження, у якому, ймовірно, фігурував Трубіцин, закрили 2010 року
Фото: Владислав Трубіцин / Facebook
Депутат Київської міської ради від фракції "Слуга народу" Владислав Трубіцин, імовірно, уже був засудженим. Про це, посилаючись на джерела, повідомив головний редактор видання "Цензор.НЕТ" Юрій Бутусов.

Журналіст опублікував фото постанови Ізюмського міськрайонного суду Харківської області, у якій ідеться про те, що Трубіцин підробив посвідчення інспектора з енергонагляду і вирушив із "документом" проводити перевірки на ринках Харкова.

"На одному з ринків аферистові-початківцю повірили, на іншому – затримали та здали в поліцію", – наголосив Бутусов.

Постанова, яку опублікував журналіст, є в Єдиному реєстрі судових рішень, ім'я обвинуваченого там засекречено, але в одному з абзаців у прізвищі зроблено помилку, слово написано з пробілом – "Трубі цин" – і воно залишилося незакритим у документі. В інших випадках він зазначений у документі як "ОСОБА_1".

Скріншот: reyestr.court.gov.ua

У матеріалах суду вказано, що кримінальне провадження за ст. 358 (підроблення документів) Кримінального кодексу України щодо Трубіцина передали до суду 2010 року, а сам злочин було скоєно у лютому 2004 року. Слідчий просив закрити справу "внаслідок зміни ситуації", а прокурор був згоден із нею, ідеться у постанові.

"Згідно зі ст. 48 Кримінального кодексу України, особа, яка вперше вчинила злочин невеликої або середньої тяжкості, може бути звільнена від кримінальної відповідальності, якщо буде визнано, що на час розгляду справи в суді внаслідок зміни обстановки вчинене ним діяння втратило суспільну небезпечність або ця особа перестала бути суспільно небезпечною. Як вбачається з матеріалів справи, Трубіцин уперше скоїв злочин невеликої тяжкості, раніше до кримінальної відповідальності не притягувався, по місцю проживання та роботи характеризується позитивно, провину свою визнав і щиро розкаявся, його діяння втратило суспільну небезпечність і він перестав бути суспільно небезпечним, а тому суд вважає за необхідне закрити кримінальну справу внаслідок зміни обстановки", – зазначено у документі.

Справу закрили. Трубіцина на засіданні не було.

"І ось за 10 років Трубіцин вигадав куди більшу аферу увійшов до першої п'ятірки партії "Слуга народу" у Києв і почав під "дахом" глави Офісу президента Андрія Єрмака та заступника глави ОП Олега Татарова вимагати гроші у власників кіосків. Але тут уже "слуга народу" потрапив до рук НАБУ, САП та ВАКС", резюмував Бутусов.

Контекст:

9 лютого НАБУ затримало Трубіцина, а також його помічника. Цього самого дня Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомила депутата про підозру за ч. 4 ст. 368 Кримінального кодексу (прийняття пропозиції, обіцянки чи отримання неправомірної вигоди посадовцем). 11 лютого Вищий антикорупційний суд України заарештував Трубіцина і призначив заставу в розмірі 14,886 млн грн як альтернативу триманню під вартою. 16 лютого у Вищому антикорупційному суді України повідомили, що за депутата внесли заставу.

12 лютого Вищий антикорупційний суд України обрав запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою з альтернативою застави ще чотирьом фігурантам цієї справи.

За версією слідства, депутат у змові зі своїм помічником, директором комунального підприємства, заступниками директорів двох КП та наближеною до депутата особою організували незаконну схему для забезпечення перемоги в електронних торгах на право розміщення точок сезонної пересувної торгівлі.

Згідно з інформацією на сайті Київради, Трубіцин – український підприємець, букініст, меценат, громадсько-політичний діяч. 2020 року він став депутатом Київради і головою постійної комісії з питань підприємництва, промисловості та міського благоустрою.

Депутат вважає кримінальне провадження "політичною розправою за жорстку позицію в Київраді". Він стверджує, що "ніколи і ні від кого не отримував жодних хабарів і тим більше не затримувався на одержанні хабарів".