Депутатам від "Слуги народу" пояснили, як коментувати скандал із нібито підпільною вакцинацією еліти
Депутатам від фракції "Слуга народу" підготували ефірні тези, які вони мають озвучувати, коментуючи критику січневого карантину і заборону на продаж низки товарів, підпільну вакцинацію політиків та бізнесменів, а також російську вакцину "Супутник V". Документ із тезами опинився в розпорядженні журналістів "Бабеля".
На запитання про провалення комунікації з населенням через нечітке пояснення заборон на продаж товарів другорядного призначення депутатам рекомендують відповідати тим, що президент України Володимир Зеленський уже дав доручення терміново роз'яснити населенню заборони, усі необхідні товари можна придбати онлайн, а критика щодо заборони продажу шкарпеток у супермаркетах – це недалекоглядний підхід самих критиканів.
Коротка частина тез щодо цієї теми має такий вигляд.
- Немає нічого дивного або незвичайного в тому, що частина людей категорично не сприймає посилених карантинних обмежень. Це є в усіх демократичних країнах, де люди можуть висловлювати свою думку. Бувають навіть масові протести проти карантину.
- Посилення карантину в Україні некоректно називати локдауном. У нас немає заборони на переміщення між частинами країни або між районами в містах, немає правового режиму надзвичайного стану, немає комендантської години.
- В Україні немає цілковитої заборони на торгівлю будь-якими товарами. Усе, що завгодно, можна замовити через інтернет з адресною доставкою для більшості наших громадян. Якщо наші громадяни можуть зібратися, наприклад, на тиждень або два і поїхати на відпочинок у Єгипет або Туреччину, взявши все необхідне, то що заважало підготуватися до 16 днів посиленого карантину? Це питання елементарного планування свого життя.
- Сенс карантину не в забороні торгівлі, а в тому, щоб скоротити неконтрольовані контакти між людьми в закритих приміщеннях.
Імовірну контрабанду вакцини для політиків та бізнесменів, яку вже перевіряє СБУ, депутатам рекомендують коментувати словами про негайну реакцію президента, а звинувачення на адресу прем'єра Дениса Шмигаля і нардепа Михайла Радуцького, які нібито вже зробили щеплення, – оцінювати як бездоказові.
"Можливо, увесь цей скандал створений штучно, щоб використати його як інформаційний фон для просування ідеї купівлі російської вакцини. На тлі того, що нібито відбувається якась вакцинація для еліти, дещо зручніше лобіювати тезу, що потрібно купити російську вакцину для народу", – ідеться в одній із тез.
Що стосується теми російської вакцини, то головна теза тут звучить так: "Україна не планує закуповувати препарат у Росії, він не довів свою ефективність і часто використовується як політичний інструмент пропаганди, а китайська вакцина від Sinovac викликає більше довіри у МОЗ".
Спалах коронавірусної інфекції виникл наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.
Із початку епідемії коронавірус в Україні підтвердили в 1,1 млн осіб, 796 417 хворих одужали, 19 835 – померли. Протягом останньої доби у країні було госпіталізовано 1372 пацієнтів із COVID-19.