Депутати об'єднання "Успішний Київ" презентували результати аудиту комунальних підприємств столиці
Депутати міжфракційного об'єднання "Успішний Київ" у Київській міській раді 19 жовтня презентували результати аудиту комунальних підприємств Києва. Про це повідомляє агентство "Українські новини".
У матеріалі агентства йдеться, що в Києві майже 2 тис. комунальних підприємств, їхні активи оцінюють у більше ніж 211 млрд грн. Але голова об'єднання "Успішний Київ", депутат від "Слуги народу" Владислав Трубіцин у Facebook повідомив, що в підпорядкуванні Київської міської ради та Київської міської державної адміністрації є 506 комунальних підприємств.
Згідно з результатами аудиту, тільки 323 комунальні підприємства Києва отримують доходи і мають забезпечити самоокупність, прибуткові – 87.
За перше півріччя 2021 року загальні збитки становили майже 2,9 млрд грн, порівняно із 2020 роком, чистий прибуток зменшився на 91%, а збитки зросли на 296%, ідеться у статті агентства.
Трубіцин заявив про стурбованість такими тенденціями.
"Усі комунальні підприємства столиці перебувають у власності громади міста, тому кияни повинні бути впевнені, що їхнім майном і коштами розпоряджаються в їхніх інтересах, а не в інтересах купки чиновників. Наше завдання – раз і назавжди навести лад у комунальному господарстві міста Києва та зробити все, щоб воно працювало в інтересах киян. Результати нашого аудиту, а також висновки експертів та звернення громадян про виявлені порушення будуть передані правоохоронним органам для розслідування. Із нашого боку ми будемо ініціювати ліквідацію або об'єднання тих комунальних підприємств, що показали свою неефективність, а також піднімати питання про доцільність перебування на посадах їхніх керівників", – сказав він.
Згідно з результатами аудиту, найзбитковіші підприємства столиці за підсумками першого півріччя 2021 року такі:
- КП "Київський метрополітен" (1 млрд 181 млн грн збитків),
- КП "Київтеплоенерго" (1 млрд 612 млн грн збитків),
- КП "Міжнародний аеропорт "Київ" (18 млн грн збитків),
- КП "Київпастранс" (14 млн грн збитків),
- КК "Київавтодор" та КП "Київтранспарксервіс" (майже по 9 млн збитків).
Аудит проводили на основі фінансової звітності та документації про державні закупівлі.
Голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко зазначив, що прибуток приносить лише 5% комунальних підприємств Києва.
"Більшість давно неефективні, деякі дублюють функції бізнесу, деякі – відверті монополісти. Тому давно на часі було провести повний аудит, а слідом за ним – реорганізацію комунальних підприємств", – сказав він.