"Поїхали, й..б твою мать!". Держбюро розслідувань спробувало вручити Порошенку повістку, він поїхав. Відео

Порошенко вже коментував свою ймовірну причетність до постачання вугілля
Фото: ЕРА
Слідчим Державного бюро розслідувань (ДБР) не вдалося вручити повістку на виклик колишньому президентові України, народному депутату України від партії "Європейська солідарність" Петру Порошенку. Про це бюро проінформувало 17 грудня.

У ДБР пояснили, що виклик стосується кримінального провадження щодо постачання вугілля з тимчасово окупованих територій Донецької і Луганської областей на підконтрольну уряду територію України.

"Для встановлення всіх обставин кримінального провадження та прийняття відповідних рішень працівники ДБР поблизу Верховної Ради намагалися вручити повістку про виклик народному депутату України Петру Порошенку, проте він проігнорував представників правоохоронного органу та поїхав у невідомому напрямку", – розповіли у відомстві.

У ДБР "з метою уникнення маніпуляцій та подальших інформаційних спекуляцій" заявили, що "діють виключно в межах та у спосіб, визначений законодавством".

У відомстві зазначили, що один нардеп уже дістав підозру у цій справі.

ДБР опублікувало відео спроби вручення. У ролику зафіксовано, як Порошенко сів у машину, після чого голос, схожий на його, сказав: "Поїхали, й..б твою мать!".

У "Європейській солідарності" у коментарі LIGA.net заявили, що "вугільна справа" – фейк та брехня, сфабриковані проти Порошенка "під постійним незаконним тиском" президента Володимира Зеленського.

"У Порошенка зазначають, що дії проти п'ятого президента та "Євросолідарності" – це технологія відволікання уваги від невдач чинної влади", – пише агентство.

Контекст:

8 жовтня про підозру в держзраді та пособництві тероризму (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111, ч. 2 ст. 28 і ч. 1 ст. 258-3 Кримінального кодексу) повідомили нардепа від "Опозиційної платформи – За життя" Віктора Медведчука. Кримінальне провадження стосується незаконних постачань вугілля з ОРДЛО у 2014–2015 роках.

За даними слідства, за час існування схеми терористів "ДНР" та "ЛНР" профінансували на понад 200 млн грнГенпрокурорка Ірина Венедіктова повідомляла, що у справі, окрім Медведчука, фігурують ексрадник міністра енергетики Сергій Кузяра, а також "високопосадовці країни, Нацбанку тощо, керівники проросійських терористів на окупованих територіях, представники влади РФ".

Голова СБУ Іван Баканов заявляв, що у межах розслідування справи за підозрою на адресу Медведчука перевірятимуть причетність Порошенка та ексголови Національного банку України Валерії Гонтаревої.

"Порошенко категорично відкидає звинувачення з боку влади і вважає їх класичним взірцем сфабрикованих політично мотивованих справ та чорного піару проти політичних опонентів", – заявили у партії "Європейська солідарність".

Сам Порошенко запевняв, що у 2014 році уряд України і він як глава держави "мусили рятувати ситуацію". Він наголосив, що Росія влаштувала тоді Україні "тотальну блокаду".

Порошенко був президентом у 2014–2019 роках.

1 липня 2020 року Порошенко заявляв, що фігурує у 24 кримінальних провадженнях. 11 вересня його адвокат Ігор Головань повідомив про відкриття 15 нових проваджень. 18 вересня адвокат Порошенка Ілля Новіков стверджував, що експрезидент фігурує у 58 кримінальних провадженнях, які розслідує ДБР.

В одній зі справ у червні 2020 року Порошенку оголосили підозру.

На початку грудня 2021 року колишній заступник генпрокурора України, адвокат Віктор Трепак заявив, що найближчим часом Офіс генпрокурора може оголосити підозру Порошенку в межах справи про постачання вугілля з ОРДЛО. Про ймовірну спробу заарештувати Порошенка говорив ексгенпрокурор України Юрій Луценко.