Держдепартамент США закликав Україну скасувати "каральний закон" про електронне декларування доходів активістів

США закликають оперативно скасувати вимоги декларування доходів для активістів відповідно до рекомендацій Венеціанської комісії
Фото: ЕРА

Система декларування активів в Україні має притягати до відповідальності державних посадових осіб, а не створювати тиск на громадянське суспільство, заявили в Державному департаменті США.

Державний департамент США наполегливо рекомендує Україні скасувати законодавчі вимоги про електронне декларування доходів активістів та членів неурядових організацій, повідомляє прес-служба Держдепартаменту.

"Система декларування активів в Україні має залучати державних посадових осіб до відповідальності, а не створювати непотрібний тягар або тиск на громадянське суспільство. Цей каральний закон стосується тих самих людей, які прагнуть підвищити прозорість та підзвітність в Україні, виконуючи обіцянки Євромайдану та прагнення українського народу до демократичної країни, яка керується верховенством закону", – ідеться в повідомленні.

Держдепартамент США закликає "оперативно скасувати" вимоги декларування доходів для активістів відповідно до рекомендацій Венеціанської комісії, а також надати "тимчасову амністію для тих осіб, які не подають декларації у встановлені терміни".

23 березня 2017 року Верховна Рада проголосувала в другому читанні і в цілому за законопроект №6172, зобов'язавши членів громадських організацій із 2018 року подавати електронні декларації. 27 березня президент України Петро Порошенко підписав зміни до закону про е-декларації.

Термін подання електронних декларацій закінчується 1 квітня.

22 березня 2018 року Верховна Рада не включила до порядку денного законопроект №8120, який передбачав скасування активізації норми про обов'язкове електронне декларування для активістів громадських організацій.

28 березня єврокомісар з питань політики сусідства Йоганнес Ган розкритикував Київ за те, що обов'язкового електронного декларування для активістів не скасували.

Президент України Петро Порошенко закликав нардепів "почути аргументацію громадянського суспільства, наших партнерів, глави держави й ухвалити відповідальне рішення про скасування електронного декларування".

Депутати відмовилися від позачергового засідання парламенту, щоб розглянути це питання. Його збираються внести до порядку денного на 3 квітня.

29 березня посли країн "Великої сімки" (США, Канада, Великобританія, Німеччина, Франція, Італія і Японія) висловили стурбованість необхідністю подання електронних декларацій для активістів громадських організацій в Україні.