Держдума відмовилася позбавляти президента РФ права вводити і скасовувати санкції щодо "недружніх країн"
Забороняти президенту РФ Володимирові Путіну і уряду РФ самостійно вводити економічні санкції в Держдумі РФ не погодилися через можливе порушення прав і свобод росіян та загрози для безпеки країни.
Державна дума РФ відхилила законопроект про внесення змін у закон "Про спеціальні економічні заходи", яким передбачалося обмежити можливість президента РФ і уряду РФ самостійно вводити економічні обмеження проти "недружніх Росії країн". Про це йдеться в картці законопроекту на сайті Держдуми.
Законопроект був унесений до Держдуми в лютому 2015 року, а остаточне рішення щодо нього було ухвалене тільки сьогодні.
У процесі роботи над документом його визнали таким, що "неможливо підтримати", законодавчі органи Вологодської і Ульяновської областей, а також Кабардино-Балкарської Республіки.
Відкликаючи законопроект, депутати з Кабардино-Балкарії зазначили, що ініціатива його авторів суперечить конституції РФ, а "питання введення, так само як і зняття спеціальних зовнішньоекономічних обмежень, зокрема ембарго, мають, як правило, терміновий характер і вимагають великої оперативності".
Російське видання РБК повідомляє, що нижня палата парламенту РФ відхилила ініціативу без обговорення, а на пленарному засіданні палати представник профільного комітету з економполітики Ріфат Шайхутдінов заявив, що пропозиція "у підсумку може призвести до порушення інтересів та безпеки Росії, а також прав і свобод її громадян".
Щодо Росії були введені економічні санкції Сполученими Штатами, Євросоюзом та деякими іншими країнами навесні 2014 року після того, як Росія анексувала український півострів Крим і почала військову агресію на сході України. Санкційні пакети кілька разів розширювалися і посилювалися.
Російські контрсанкції, що забороняють імпорт у РФ продуктів харчування, були введені в серпні 2014 року у відповідь на санкції з боку Євросоюзу, США та низки інших країн.