"Дія Сity" – це комплексна реформа, яка змінює низку законів і кодексів України – радник міністра цифрової трансформації Алейніков
Міністерство цифрової трансформації України хоче, щоб у країні виросли власні Google, Facebook і Amazon, які сформують нову економіку та забезпечать країні гідне місце у європейському та світовому цифровому порядку, заявив радник міністра цифрової трансформації Денис Алейніков.
Міністерство цифрової трансформації України запускає масштабний проєкт "Дія City", який покликаний створити в Україні одні з найкращих у світі умов для ведення бізнесу у сфері IT та креативних індустрій, розповів в інтерв'ю Delo.ua радник міністра цифрової трансформації та legal lead "Дія City" Денис Алейніков.
"Дія City" – це назва спеціального правового режиму діяльності в ІТ для національних та іноземних гравців. Режим "Дія City" буде діяти на всій території України. Працювати можна буде як із великого міста, так і з маленького села. Фактично "Дія City" – це трансформація всієї України у міжнародний діджитал-хаб", – розповів він.
Проєкт "Дія City" не допускає створення вільних економічних зон або якогось окремого кластера, водночас пропонує привабливі умови для роботи фахівців сфери IT на всій території України, підкреслив радник міністра цифрової трансформації.
За словами Алейнікова, головні особливості "Дія City" – модернізація процесу найму, впровадження європейських принципів набуття та захисту майнових прав на комп'ютерні програми та бази даних, спрощення документообігу, введення елементів англійського права, створення стимулів для венчурних інвестицій, спеціальні правила оподаткування та додаткові гарантії захисту в кримінальному процесі.
Радник міністра акцентував, що "Дія City" передбачає комплексну реформу, яка на першому етапі передбачає внесення змін до низки законів України, а також зміни до Податкового кодексу, Кодексу законів про працю, КК і КПК.
Він додав, що в Мінцифри насамперед фокусуються на створенні комфортних умов для роботи в країні національних талантів, а також залученні іноземних талантів зі США, ЄС та інших регіонів. За словами радника міністра цифрової трансформації, стати резидентом "Дiя City" зможе будь-яка компанія, що здійснює діяльність в ІТ за напрямами, передбаченими законом – від розроблення ПЗ до наукових досліджень в інформаційно-комунікаційних технологіях.
"Технологічна мультикультурність створить умови для появи в країні міжнародних стартапів, орієнтованих на глобальні технологічні тренди. Стартапи мають шанси вирости в національні технологічні компанії, що продають цифровий продукт на глобальний ринок. І це не просто історія про гроші. Мінцифри хоче, щоб в країні виросли власні Google, Facebook і Amazon, які сформують нову економіку України та забезпечать гідне місце України в європейському та світовому цифровому порядку", – зазначив Алейніков.
Незважаючи на велику конкуренцію на ринку інформаційних послуг, а також існування таких великих технологічних гравців, як Facebook і Google, ініціатори проєкту вважають, що вітчизняні компанії мають великі шанси посісти гідне місце у світовому секторі IT.
"Українські хлопці вже продавали стартапи Snapchat та іншим світовим грандам. Останній приклад – нещодавній успіх стартапу ReFace, який вперше за історію України став №1 у світовому App Store. Мінцифри вчиняє сьогодні абсолютно чітко і обгрунтовано, прагнучи розвинути цей успіх України, поставити його на системну основу і досягти ще грандіознішої мети", – пояснив радник міністра.
Автори "Дія Сity" розраховують, що пакет необхідних законопроєктів для запуску проєкту Верховна Рада ухвалить до кінця 2020 року.