Дії активістів ініціативи "Хто замовив Катю Гандзюк?" під час протесту в Херсоні розцінюють як адміністративне порушення
Приблизно 50 активістів сьогодні провели акції протесту біля будинків заступника голови Херсонської обласної державної адміністрації Євгена Рищука і голови облради Владислава Мангера, біля будівель Головного управління Нацполіціі в Херсонській області та Херсонської обласної державної адміністрації. Вони розмалювали фарбою стіни приміщень і тротуари. Поліція вбачає в цих діях ознаки таких адміністративних порушень, як дрібне хуліганство і порушення правил благоустрою.
Дії активістів під час акції протесту біля будинків заступника голови Херсонської облдержадміністрації Євгена Рищука та голови облради Владислава Мангера, а також біля будівель Головного управління Нацполіції в Херсонській області та Херсонської обласної державної адміністрації розглядають як адміністративне правопорушення. Про це повідомила прес-служба Головного управління Нацполіції в Херсонській області 28 березня.
"У діях мітингувальників вбачаються ознаки адміністративних правопорушень, передбачених ст. 173 КУпАП [Кодексу України про адміністративні правопорушення] (дрібне хуліганство) та ст. 152 (порушення правил благоустрою)", – зазначили в поліції.
За даними правоохоронців, в акції протесту брало участь приблизно 50 активістів, зокрема й представники ініціативи "Хто замовив Катю Гандзюк?". Вони розмалювали протестними написами стіни приміщень і тротуари поруч із ними, палили фаєри, використовували димові шашки та інші піротехнічні засоби.
Наразі поліція встановлює особи учасників акції, щоб дати правову оцінку їхнім діям, ідеться в повідомленні.
28 березня в Херсоні відбулася акція протесту, під час якої активісти розмалювали стіни будинків Мангера і Рищука написами "Тут живе вбивця", "Убивця – Рищук", "Мангер убивця". Схожі графіті з'явилися на будівлі облдержадміністрації. Перед входом в облуправління поліції активісти написали "Вбивці повинні сидіти".
Гандзюк облили сірчаною кислотою вранці 31 липня 2018 року біля під'їзду її будинку в Херсоні. Вона дістала хімічні опіки 30% тіла, кислота потрапила на спину, голову, руку, а також в око. 4 листопада активістка померла.
Поліція перекваліфікувала кримінальну справу про напад на активістку зі статті "замах на вбивство з особливою жорстокістю" на статтю "умисне вбивство", після чого передала у СБУ всі матеріали у справі.
11 лютого 2019 року Мангеру вручили повідомлення про підозру в організації вбивства Гандзюк. Генеральний прокурор Юрій Луценко оприлюднив схему, згідно з якою Мангер замовив і частково оплатив напад на Гандзюк. Мотивом була особиста неприязнь через активну громадську діяльність, яка могла підірвати політичну та ділову репутацію Мангера, ідеться в тексті підозри.
15 лютого Мангера заарештували на 17 днів із можливістю внести заставу в розмірі майже 2,5 млн грн. Того самого дня він вийшов під заставу.
6 березня Шевченківський суд Києва частково задовольнив клопотання прокуратури і відсторонив Мангера від посади до 6 квітня.
Слідство має дані про ймовірну причетність Рищука до корупційної діяльності, пов'язаної з розкраданням лісових ресурсів, але не має фактів його можливої причетності до вбивства Гандзюк.
Розслідувачі проекту "Слідство.Інфо" оприлюднили відео, на якому підозрюваний в організації вбивства Гандзюк кримінальний авторитет Олексій Левін розповідає, що Рищук звертався до нього з проханням "якось покарати" активістку й обіцяв за це заплатити.
У справі про вбивство Гандзюк уже заарештували Ігоря Павловського, Сергія Торбіна, Володимира Васяновича, В'ячеслава Вишневського, Віктора Горбунова та Микиту Грабчука. Останній, за версією слідства, облив активістку кислотою. Левін перебуває в розшуку, за попередньою інформацією, він переховується в Домініканській Республіці. Генпрокурор називав його головним фігурантом справи.