"Дискримінація за ознакою статі". Лутковська попросила розслідувати дії поліції в Оболонському суді Києва
Український омбудсмен Валерія Лутковська вважає, що особистий огляд силовиками в Оболонському райсуді Києва 21 лютого винятково жінок принижує їхню гідність.
Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська звернулася в Національну поліцію України з пропозицією провести службове розслідування дій силовиків в Оболонському райсуді Києва 21 лютого, де оглядали жінок-журналісток. Про це повідомляють на сайті омбудсмена.
У заяві наголошено, що в результаті моніторингу ЗМІ "виявлено порушення прав жінок у Києві, вчинене працівниками поліції".
Представники омбудсмена підкреслюють, що чоловіків – відвідувачів суду правоохоронці просили тільки показати речі і документи.
"Дії поліції в Оболонському районному суді Києва щодо особистого огляду винятково жінок із метою виявлення на їхньому тілі написів свідчать про необґрунтоване відмінне до них ставлення, приниження їхньої гідності, які призвели до дискримінації жінок за ознакою статі", – ідеться в повідомленні.
Лутковська також попросила поліцію провести серед правоохоронців інформаційно-роз'яснювальну роботу.
21 лютого охорона на вході в Оболонський суд Києва вимагала від жінок розстебнути верхній одяг. Так було виявлено активістку Femen, яка намагалася пройти в будівлю суду.
Кореспондент "Радіо Свобода" Валерія Єгошина заявила, що представники поліції, які змушували роздягатися жінок біля входу в будівлю суду, грубо поводилися з журналістками. У відділі комунікації Національної поліції Києва виданню "ГОРДОН" заявили, що "жінок оглядали жінки-поліцейські, чоловіків – чоловіки".
Цього дня в суді мав проходити допит Порошенка, однак суд дозволив провести його в режимі відеоконференції. Будівлю Оболонського суду Києва, де чекали президента, посилено охороняли.
В Оболонському суді Києва розглядають справу за обвинуваченням екс-президента України Віктора Януковича у держзраді. Йому інкримінують три статті Кримінального кодексу України: ч. 5 ст. 27 (державна зрада), ч. 2 ст. 437 (пособництво у веденні агресивної війни), ч. 3 ст. 110 (пособництво в посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України, що спричинило загибель людей або інші тяжкі наслідки).
21 лютого в Оболонському районному управлінні Національної поліції міста Києва було зареєстровано заяву журналістки "Страны" Галини Студенникової за фактом перевищення службових повноважень та за фактом перешкоджання законній професійній діяльності журналіста.
22 лютого перший віце-спікер Верховної Ради України Ірина Геращенко попросила вибачення у журналісток за дії правоохоронців, які "вдалися до принизливого огляду жінок" 21 лютого. Міжфракційне депутатське об'єднання "Рівні можливості" опублікувало заяву, у якій назвало події "ганебним порушенням прав людини".
За словами прес-секретаря президента України Петра Порошенка Святослава Цеголка, президент уважає дії силовиків в Оболонському райсуді неприпустимими.