ДТП із Трухіним. У ДБР заявили, що двічі намагалися отримати у Нацполіції відео з камер патрульних
Про це 9 лютого заявив директор ДБР Олексій Сухачов на засіданні комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності, написала пресслужба відомства.
У Держбюро повідомили, що на маршруті, яким їхав Трухін, встановлено понад 1 тис. камер спостереження – на АЗС, автосалонах, житлових будинках, опорах систем спостереження органів місцевої влади. Слідство проаналізувало 30 годин відеозапису.
Із найбільш наближених до моменту ДТП ділянок автодороги на камерах спостереження зафіксували, що за кермом автомобіля Audi A8 перебувала людина в одязі червоного кольору.
"Водночас відеозаписи з камер спостереження від вказаного місця до самого місця скоєння ДТП слідчими ДБР не отримано. Підрядна організація офіційно повідомила, що у зв'язку з проведенням ремонту автодороги та заміни дорожньої інфраструктури системи відеоспостереження на цій ділянці були тимчасово демонтовані", – уточнили у повідомленні.
Сухачов розповів, що торік 25 серпня ДБР надіслало запит до Нацполіції щодо надання записів з відеореєстраторів поліцейських, які перебували на місці ДТП. Проте відповіді не надійшло.
"3 вересня слідчий ДБР повторно, у тому числі й на електронну адресу управління патрульної поліції, направив запит про надання записів із відеореєстраторів поліцейських. 28 вересня, тобто майже за місяць з часу отримання запиту, управлінням патрульної поліції у місті Києві надано відповідь про те, що 30-денний строк зберігання відеозаписів минув, у зв'язку з чим вони видалені", – зазначили у релізі.
Після виходу розслідування "Української правди", в якому продемонстрували відео з камери патрульного, який працював на місці ДТП, ДБР надіслало до НПУ листа з проханням провести службову перевірку за фактами відмови у наданні відеозаписів.
Контекст:
23 серпня 2021 року в Києві зіткнулося три автомобілі: Audi, Ford та Daewoo. ЗМІ та очевидці повідомляли, що ДТП спровокував Audi, який врізався у Ford. Цей автомобіль, відповідно, в'їхав у Daewoo. Постраждало шестеро людей, зокрема двоє дітей, голова комітету арбітрів Української асоціації футболу Лучано Лучі та його помічник.
Інформагентство "Центр новин" та видання "Українська правда" повідомляли, що саме Трухін був за кермом автомобіля Audi. За даними видання "Полтавщина", нардеп 23 серпня брав участь у заходах із нагоди Дня прапора, а потім пив віскі з керівництвом Полтавської області в ресторані "Лілея".
"Цензор.НЕТ" та "Бабель" із посиланням на матеріали справи писали, що автомобілем керувала інша людина – Віктор Склема.
За фактом ДТП відкрили кримінальне провадження за ч. 1 ст. 286 (порушення правил безпеки дорожнього руху) Кримінального кодексу України. Його передали до Держбюро розслідувань.
У МВС спочатку не сумнівалися, що Трухін був в Audi, але зазначали, що незрозуміло, як пасажир чи водій. Голова поліції Києва Іван Вигівський сказав 20 вересня, що на ділянках із камерами машиною керував водій нардепа, але Трухін міг пересісти за кермо.
Трухін визнавав факт участі у ДТП. Він стверджував, що водії всіх машин на місці пройшли тест і "в жодного показники алкоголю у крові не перевищували норми". Водночас чи був він сам за кермом, нардеп не уточнював.
1 лютого 2022 року "Українська правда" оприлюднила відео з камери патрульного поліції, який приїхав першим на місце ДТП за участю Трухіна. На записі видно, що Трухін намагався підкупити поліцейських, пропонуючи їм 150 тис. (валюти не уточнювали), хотів поїхати з місця події, а також відмовився проходити тест на алкогольне сп'яніння. Нардеп запевняв, що спав на задньому сидінні, а коли він прокинувся, "уже все сталося". Окрім того, на записі Трухін обіцяє, що "поговорить" із главою МВС Денисом Монастирським.
Уранці 2 лютого, після публікації розслідування "Української правди", голова партії "Слуга народу" Олена Шуляк повідомила, що Трухіна виключили із лав політсили. Голова парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що ініціює позачергове засідання Ради, на якому заслухають правоохоронців. На його думку, Трухін має вийти з фракції.