Дубінський навіть із СІЗО працює на Кремль і намагається розсварити Україну зі США – експерт
Обвинувачений у державній зраді нардеп Олександр Дубінський навіть у СІЗО й далі виконує покладені на нього завдання – дискредитує Україну, роздмухує вигідні Кремлю наративи, намагаючись розладити відносини між Україною і США. Про це в колонці для видання "Ми – Україна" написав виконавчий директор Міжнародної асоціації малих громад Олексій Буряченко.
Використовуючи юридичні лазівки й колізії в законодавстві, Дубінський і далі активно наповнює свій Telegram-канал, записує інтерв'ю для YouTube і навіть "штампує" депутатські запити, заявив він.
Після перемоги Дональда Трампа на президентських виборах у США політик почав розганяти інформацію про те, що його кримінальні переслідування є політично ангажованими, оскільки він насправді не російський агент, а намагався підтримати Трампа, а чинна українська влада нібито була за чинного президента США Джозефа Байдена, додав експерт.
"Такої відвертої "бєліберди" я, відверто кажучи, уже давно не чув, але намагання "підмазатися" під Трампа й очорнити всіх навколо – це у стилі Дубінського. І навіть назву яскраву для своїх фантазій вигадав – "антитрамп", щоб усім усе одразу було зрозуміло... Що ж, медійний досвід не проп'єш..." – написав він.
Ці висловлювання Дубінського та його інші антиукраїнські закиди підхоплює російська пропаганда й особливо активно розповсюджує їх серед західної аудиторії, намагаючись сформувати негативне ставлення до України, підкреслив Буряченко.
"Така псевдожурналістська діяльність, особливо під час війни, може принести державі велику шкоду. Адже засліплююче бажання помсти підштовхує Дубінського на дуже небезпечні кроки, наслідки яких можуть бути неконтрольованими", – вважає експерт.
Буряченко нагадав, що за законом запобіжний захід застосовують до обвинувачених у злочинах для того, щоб припинити й запобігти новим кримінальним правопорушенням, забезпечити виконання покладених на особу обов'язків, обмежити особу у впливі на слідство і свідків.
"Який сенс у такому запобіжному заході для Дубінського, якщо він примудряється робити все, що хоче, навіть із СІЗО, і що, більше того, прямо заборонено законом?.. Дуже дивна ситуація такого лояльного ставлення з боку правоохоронців до людини, яка обвинувачується в державній зраді", – вважає Буряченко.
Контекст:
Дубінський фігурує у двох кримінальних справах. Перша стосується поширення фейків про вище військово-політичне керівництво України і втручання українських посадовців у президентські вибори у США 2019 року. 13 листопада 2023 року нардепу в ній оголосили підозру за статтями про держзраду й участь у злочинній організації, а 14 листопада – заарештували.
У цій справі фігурують також екснардеп Андрій Деркач і колишній прокурор Костянтин Кулик. Обидва підозрювані переховуються від українських правоохоронців за кордоном. СБУ писала, що підривну діяльність злочинної організації в Києві координував експомічник Деркача, співробітник ГРУ часів СРСР Ігор Колесников, його засудили, він відбуває покарання за держзраду. 16 вересня 2024 року ДБР повідомило про завершення досудового розслідування в цій справі. Слідчі дійшли висновку, що фігуранти за вказівкою російських спецслужб займалися дискредитацією іміджу України на міжнародній арені.
Друга справа стосується організації схеми незаконного виїзду за кордон чоловіків призовного віку. У ній Дубінського повідомили про підозру 3 листопада 2023 року. У цій справі Печерський райсуд Києва обрав нардепу запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту до 2 січня 2024 року. 10 листопада пресслужба ДБР повідомила про завершення досудового розслідування.
Також 13 березня 2024 року суд визнав Дубінського винним у використанні депутатських повноважень, щоб дістати матеріали для власного захисту. Установлено, що в серпні й жовтні 2023 року нардеп звернувся до МОЗ України й ДБР із депутатськими зверненнями для задоволення приватного інтересу: надання відомостей, потрібних для власного захисту від кримінального переслідування. Через це 8 листопада НАЗК вручило Дубінському протокол про вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією.