Дуда заявив, що Польща хоче добрих відносин з Україною, але не можна забувати про трагедію в Гуті Пеняцькій 1944 року
Польща й Україна мають будувати відносини "на міцному фундаменті і взаємній довірі", зазначив президент Польщі Анджей Дуда у зверненні з нагоди річниці трагедії в селі Гута Пеняцька Львівської області 1944 року.
Польща хоче добрих відносин з Україною, але не варто забувати про трагедію 1944 року в селі Гута Пеняцька Львівської області. Про це йдеться в заяві президента Польщі Анджея Дуди, опублікованій на сайті його канцелярії.
"Ви зустрічаєтеся сьогодні у місці, яке 74 роки тому за один день із великого жвавого села перетворилося в мертву пустку. Злочин геноциду, скоєний тут українськими солдатами й поліцейськими, які служили гітлерівському німецькому Третьому рейху, і українськими націоналістами, призвів до знищення приблизно тисячі осіб: польських мешканців Гути Пеняцької та євреїв, які втекли з міст Волині й Поділля. Від імені держави й польського народу я схиляю голову як данину жертвам мучеництва. Їхня безневинна смерть тільки за те, що вони були поляками, жахає жорстокістю", – заявив президент.
Він зазначив, що пам'ять про загиблих, "як і раніше, є болючою раною польської душі".
"Пам'ять про криваву бійню, яка тут сталася, тягне за собою зобов'язання будувати майбутнє на міцній основі правди, а не брехні, забуття або заперечення. Ми, поляки, хочемо добрих стосунків з українцями. Ми вважаємо, що наші країни потребують одна одну, щоб бути сильними й безпечними. І тому нам також потрібна пам'ять і правда про те, що сталося тут 28 лютого 1944 року, – так, щоб нічого такого не повторилося й наші відносини ґрунтувалися на міцному фундаменті і взаємній довірі", – ідеться в заяві Дуди.
У лютому 1944 року село Гута Пеняцька, у якому проживали поляки, спалили разом із жителями. За різними підрахунками, кількість загиблих становила від 500 до 800 осіб. Українські історики стверджують, що село знищили німецькі війська, а польські історики – що українські націоналісти.