"Дуже багато виробляють". Зеленський назвав види зброї, яку Україна готова експортувати

Зеленський розповів про "експортний великий потенціал" України
Фото: president.gov.ua

Україна має надлишок таких видів озброєння, як морські дрони й деяка артилерія, тому може експортувати їх за кордон. Про це президент України Володимир Зеленський заявив 3 листопада під час спілкування із журналістами, запис опублікував у YouTube Офіс президента України.

"Номенклатуру зброї, яка буде експортуватися, – ми розуміємо, яка. Просто не всю зброю ми можемо дозволити собі експортувати. Скажу чесно, деяка нам дуже важлива. Ми готові працювати в морських дронах. [...] Там є точно в нас у два рази більше, ніж ми застосовуємо", – сказав глава держави.

Він наголосив, що морські дрони використовують і Військово-морські сили ЗСУ, і Сили спецоперацій, і Служба безпеки України, і Головне управління розвідки Міноборони України.

"Також у нас, на мій погляд, є й інша зброя. Є й артилерійські системи. Хоча їх не буває, чесно кажучи, багато, але наші зараз дуже багато виробляють. [...] Зараз [українських 155-мм самохідних артилерійських установок] "Богдана" виробляємо десь за 40 на місяць. У цьому ми бачимо також експортний великий потенціал", – повідомив Зеленський.

За його словами, Україна має одну із систем, яку можуть передати в обмін на деяке озброєння.

Контекст:

29 вересня Зеленський повідомив про роботу над експортом деяких видів української зброї, які "у профіциті", що може дати Україні додаткові фінанси на виробництво "дефіцитних речей", і тих, які "найкраще показали себе в ударах у глибину" РФ.

За словами президента, уже є домовленості щодо чотирьох експортних майданчиків: США, Європа, Близький Схід і Африка.