Едуард Мкртчан заявив про погрози від оточення Тарути

Едуард Мкртчан: Я вирішив заявити про цю ситуацію, щоб, якщо щось трапиться, усі знали, що це зробила саме ця людина
Фото: epravda.com.ua
Син співвласника корпорації "Індустріальний Союз Донбасу" Олега Мкртчана Едуард Мкртчан спростував заяву нардепа від "Батьківщини" і співвласника ІСД Сергія Тарути про борг батька в розмірі $281 млн. Мкртчан-молодший в опублікованому 19 травня інтерв'ю "Економічній правді" стверджує, що йому надходять погрози від оточення політика.

Високий суд Лондона не просто відхилив фінансові вимоги Тарути до Олега Мкртчана, це саме борги Тарути перед бізнес-партнером становлять мільйони фунтів стерлінгів, стверджує Едуард Мкртчан, батька якого засудив (зокрема і на підставі свідчень Тарути) 2019 року Московський міськсуд на дев'ять років колонії загального режиму за обвинуваченням у розкраданні коштів російського "Внешэкономбанка", виділених для розвитку ІСД.

"Тарута розповідає, що мій батько не розрахувався з ним за частки в ІСД. Але він мовчить, що спочатку він їх подарував батькові, потім визначив, що вони коштують 7 млн, а потім 50", – розповів він.

Едуард Мкртчан додав, що ці суми весь час змінювалися.

"Потім у нього зовсім знесло дах, і він захотів 750. Коли зірвалася угода з "Евразом" (російська група, якій Віталій Гайдук, Тарута і Мкртчан хотіли продати ІСД 2008 року. – "Економічна правда"), його трошки попустило, і сума зменшилася до 281 млн. Усе це зафіксовано в матеріалах Високого суду Англії. Уся ця карусель жадібності й ненаситності. Тарута каже, що Мкртчан заплатив за нього під час придбання 12% "Запоріжсталі". Це правда. Мій батько заплатив за нього майже $106 млн. Ба більше, Тарута 2013-го продав свою частку "Запоріжсталі" "ВЭБ" і забрав гроші. Також він забув згадати про те, як продав спільний (що належить Таруті й Мкртчану. – "Економічна правда") готель "Ялта інтурист" і не віддав моєму батькові його частку з цієї угоди, а вивів гроші на свою компанію ЕСКО. Тарута забув згадати, що мій батько доплачував за нього комісію [Ігореві] Бакаю (ексголова НАК "Нафтогаз України" отримав приблизно $300 млн комісії. – "Економічна правда") за підсумками глобальної угоди ІСД із "ВЭБ". Ще він забув, як перереєстрував на себе спільну (що належить Таруті та Мкртчану. – "Економічна правда") Гданську судноверф, як купував за спільні гроші собі літаки, яхти тощо. Загалом – на суму більше ніж $400 млн. Так хто кому що винен, містере Тарута?" – заявив у інтерв'ю Мкртчан.

Син бізнесмена вважає, що Тарута винен його батькові мільйони фунтів стерлінгів. 14 липня 2020 року Високий суд Лондона своїм рішенням відмовив Таруті в усіх фінансових вимогах до Мкртчана-старшого, додав він.

"Єдине – суд вимагає від нашої сторони передати Таруті незначний пакет акцій ІСД, і з боку батька всі формальності з передання пакета завершено. Але Тарута свідомо затягує процес переоформлення акцій", – підкреслив Мкртчан-молодший.

Він заявив, що від пов'язаних із Тарутою осіб йому постійно надходять погрози, а сам нардеп "ходить і всім пропонує купити в нього активи", які належать Мкртчану і Гайдуку. Едуард Мкртчан заперечує, що сторона Тарути намагається продати ці активи, вважаючи, що в такий спосіб відбудеться залік погашення боргу, про наявність якого говорив нардеп.

"Ніякого боргу немає. Але він ходить і всім пропонує ці активи. Мені телефонують і кажуть: "Едуарде, але це ж ви володієте цією компанією? А як від особи Сергія Олексійовича проводять переговори про оцінну вартість активів без вас?" – заявив він.

Мкртчан повідомив, що мета його інтерв'ю – убезпечити свою родину і себе "від майбутніх непередбачуваних подій".

"Я вирішив заявити про цю ситуацію, щоб, якщо щось трапиться, усі знали, що це зробила саме ця людина. Я миролюбива людина, чесно плачу податки, і вважаю, що я особисто нікому, тим паче Сергію Таруті, нічого не винен", – переконаний син бізнесмена.

Мкртчан стверджує, що Тарута приховав свої активи.

"Перереєстрував їх на пов'язаних осіб, зокрема на членів своєї сім'ї. Юристи батька по всьому світу проводять дії з реалізації рішення суду, щоб стягнути цей багатомільйонний борг... Зараз як забезпечення виконання рішення англійського суду заморожено всі активи Сергія Тарути в усіх юрисдикціях", – заявив Едуард Мкртчан.

Контекст:

У 2010 році мажоритарними акціонерами групи ІСД стали структури, наближені до російської держкорпорації "Внешэкономбанк". Серед міноритаріїв ІСД – Сергій Тарута і Олег Мкртчан.

У 2013 році Тарута оцінював борг ІСД перед західними банками в $2,5 млрд.

З 2014 року найбільші заводи ІСД розташовані на не підконтрольній уряду України частини Донбасу, їхня ринкова вартість близька до нуля, писала "Немецкая волна".

Експартнер Тарути Олег Мкртчан 2014 року відмовився від українського громадянства й набув російського. У 2019 суд у Москві визнав його винним у шахрайстві в особливо великому розмірі та засудив до дев'яти років колонії.

У 2017 році ІСД заявив про повну втрату контролю над Алчевським металургійним комбінатом, коксохімічним заводом "Алчевськкокс" і підприємством "Екоенергія" з окупованого Алчевська Луганської області.

У корпорації заявляли, що до останнього часу за підтримки акціонерів ці підприємства виплачували всі податки й обов'язкові платежі до бюджетів України різних рівнів.

Про борг партнерів Тарута заявив у інтерв'ю "Українській правді", яке вийшло 12 травня.