Економіст Гаврилечко: Чернишов, Кулеба та інші мають установити пам'ятник "невідомому експерту"

Юрій Гаврилечко: Пока тенденція не перейшла в розряд закономірностей, велике прохання – посилайтеся на експертів і аналітиків, публікуючи їхні думки, висновки і рекомендації!
Фото: Yuriy Gavrylechko / Facebook
Журналісти низки українських ЗМІ почали публікувати статті з позитивними оцінками деяких міністрів, зокрема міністра регіонального розвитку і будівництва Олексія Чернишова і глави МЗС Дмитра Кулеби, водночас автори не пишуть, які саме експерти хвалять чиновників, заявив економічний експерт Фонду суспільної безпеки Юрій Гаврилечко.

Останнім часом ЗМІ хвалять роботу міністра регіонального розвитку і будівництва Олексія Чернишова з посиланням на думку експертів, імен і посад яких журналісти в публікаціях не вказують, пише економічний експерт Фонду суспільної безпеки Юрій Гаврилечко у своєму Facebook під заголовком "Чому Чернишов, Кулеба та інші мають установити пам'ятник "невідомому експерту".

"У цьому випадку "упущені" експерти всі як один бадьоро і дружно відзначилися в оспівуванні особливих успіхів міністра регіонального розвитку і будівництва Олексія Чернишова. Мовляв, просто диво, а не чиновник. І на критику реагує толерантно і конструктивно, і президентський проєкт "Велике будівництво" так ретельно контролює, що майже на 100% план робіт виконують (ну як на 100% – будівництво шкіл на 100%, усе інше, включно з дорогами, – на 95%), і грошей на це з "ковідного" фонду ні копійки не взяв. Ну і "вишенька на торті": виявляється, на "думку експертів", саме Чернишов успішно провів адміністративно-територіальну реформу, завдяки тому, що "вдалося налагодити діалог із місцевим самоврядуванням", у чому йому допоміг досвід роботи на посаді голови державної обласної адміністрації в Київській області!" – заявив Гаврилечко.

Він нагадав, що на посаді голови Київської ОДА Чернишов працював від 28 жовтня 2019-го до 3 березня 2020 року.

"Тобто... чотири календарні місяці та один тиждень. А з урахуванням новорічних свят  реально приблизно 3,5 місяця. І ось за цей час він здобув досвід, який дав йому можливість провести адмінтерреформу? То він просто геній публічного адміністрування якийсь! Ну просто ненаукова фантастика і повторення порошенківських "144 реформ"! Чесно кажучи, мені дуже цікаво, хто з колег експертів дійсно "високо оцінює роботу глав Мінрегіону Олексія Чернишова, МЗС Дмитра Кулеби, Мінцифри Михайла Федорова, Мінкульту Олександра Ткаченка"? Тому що вже пів року я бачу лише коментарі "факапів", організованих цими громадянами. Починаючи від провалу реформування такого корупційного монстра, як ДАБІ, паном Чернишовим, чудесами з "Великим будівництвом", ним влаштованим, і закінчуючи фантасмагоричними припущеннями глави Мінцифри Федорова про те, що "мертві душі" з Пенсійного фонду забирають в України 50–100 млрд грн на рік. Не кажучи вже про те, яких збитків завдасть нашій економіці пропаговане Кулебою приєднання України до економічних санкцій проти Білорусі. Ну а позитивні відгуки експертів про главу Мінкульту – то взагалі пошукати треба, а ось протилежних думок – хоч греблю гати, і вони спокійно "гугляться", – написав економіст.

Гавриленко закликав ЗМІ не лінуватися і посилатися на експертів, вказуючи, хто вони такі.

"Як говорить народна маркетолого-піарна мудрість: один раз – випадковість, двічі – тенденція, тричі – закономірність. Тому, шановні представники ЗМІ, не вважайте за працю, публікуючи ту чи іншу експертну думку – не полінуйтеся послатися на експерта і навести хоч кілька його регалій. Для вас це не становитиме особливих труднощів, а експерту приємно. І його колеги зможуть у разі чого підтримати його своїм коментарем. Плюс до цього ще й на інтерв'ю для вашого видання погодяться в майбутньому з великим завзяттям і пристрастю. До того ж варто пам'ятати і про те, що деанонімізація завжди викликає більше довіри, ніж заслужене і перевірене часом джерело типу "ОБС" (одна баба сказала). Словом, поки тенденція не перейшла в розряд закономірностей, велике прохання – посилайтеся на експертів і аналітиків, публікуючи їхні думки, висновки і рекомендації!" – підсумував експерт.