Ексдепутат міськради про хворобу Кернеса: Найбільш прозорливі політики почнуть шукати підтримку у Ярославського
Протягом останніх 20–30 років у Харкові є тільки два імені, які знають усі, – це міський голова Геннадій Кернес і бізнесмен Олександр Ярославський, пише ексдепутат Харківської міськради і журналіст Андрій Капустін.
До моменту, коли тест харківського міського голови Геннадія Кернеса на коронавірус дав позитивний результат, ні у кого не виникало сумнівів у тому, хто переможе на виборах мера 25 жовтня, пише у своєму Facebook ексдепутат Харківської міськради і журналіст Андрій Капустін.
"І потуги політичних сил, які надували щоки під час висунення своїх кандидатів, були лише спробою збереження обличчя. Але 16 вересня із харківського аеропорту в Берлін вилетів німецький спеціалізований медичний літак. Той самий, який місяць тому вивозив із Томська отруєного російського політика Олексія Навального. А на борту – харківський мер Геннадій Кернес, який зрештою опинився в тій самій клініці "Шаріте". І тепер моє рідне і любе місто замість ситуації повної і кришталевої ясності опинилося в розгубленості і невизначеності", – пише Капустін.
Він додав, що в Харкові протягом останніх 20–30 років є лише два імені, які знають усі, – це міський голова Геннадій Кернес і бізнесмен Олександр Ярославський.
"І тільки двоє людей, вплив яких на всі процеси в місті відчутний, вагомий та очевидний. Кернес і Ярославський, Ярославський і Кернес. Багаторічний градоначальник-організатор міського побуту Геннадій Адольфович та Олександр Владиленович, який вже подарував місту "Євро 2012" з аеропортом, стадіоном, великим футболом, фешенебельним готелем, а тепер збирається подарувати країні українську Кремнієву долину на базі ХТЗ", – заявив журналіст.
У різні роки вони були в різних стосунках: дружили, сварилися, співпрацювали і були соратниками, зазначає Капустін.
"І доля розпорядилася так, що в судний для людства пандемічний рік помирилися. Разом говорили з бізнесом про допомогу лікарням, роздавали пайки і аптечки пенсіонерам. А тепер, якщо Всевишній розпорядиться так, що здоров'я не дасть змоги Кернесу повернутися в мерське крісло, то Ярославський залишиться сам. Тому що є він і всі інші. Політики, бізнесмени, несистемні кандидати, ім'я яким легіон, але які за впізнаваністю і заслугами відстають від Ярика (так Ярославського називають футбольні фани, які віддано очікують його "повернення короля" в футбол) на безліч гарматних пострілів", – пише він.
Журналіст вважає, що крісло мера – не масштаб Ярославського, але може статися всяке.
"Не факт, звичайно, що Ярославський вирішить боротися за мерське крісло. Це давно не його рівень і розмах. Але мало що. Демонстративно дистанціювавшись від політики, Ярославський працює над проєктами не так бізнесовими, як загальнонаціональними – причому не тільки в Харкові. Джек Ма в університеті Каразіна, "Екополіс ХТЗ" – серце майбутньої української Кремнієвої долини, новий аеропорт у Дніпрі. І якщо він не цікавиться політикою, то політика – від ОП до глави сільради і рядового виборця – цікавиться ним. І саме завдяки йому, структуротворчому і структуростримувальному, думаю, Харкову вдасться уникнути хаосу, неминучого в таких випадках, як вимушений вихід Кернеса із гри престолів", – зазначає Капустін.
За відсутності Кернеса на Харків може зазіхнути багато політиків, вважає він.
"Адже Харків – це занадто ласий шматок, на розподіл якого знайдеться дуже багато охочих. Від розпальцьованих київських чиновників до різномастих бандитів. Які з усіх боків люто накинуться на місто, керуючись старим постулатом: "Як не з'їм, то понадкушую"... Однак чинник Ярославського легко остудить запал захланних і спраглих. А найбільш прозорливі політики, якщо передвиборче поле таки звільниться, почнуть шукати у Ярославського підтримку. Тому що публічна підтримка Ярославського – це голоси харків'ян. І заголовки у ЗМІ "Олександр Ярославський вирішив підтримати на виборах мера кандидата N" багато в чому визначать результат голосування 25 жовтня..." – підсумував ексдепутат.
Кернес заразився коронавірусом на початку вересня. На початку цього тижня через погіршення стану мера госпіталізували в одну з харківських лікарень. Директор департаменту з питань інформації та зв'язків із засобами масової інформації Юрій Сидоренко заявляв, що через поранення, яке Кернес дістав 2014 року, і на тлі COVID-19 меру стало гірше. Чуток про кому, інсульт та під'єднання міського голови до апарата ШВЛ в мерії не підтверджували.
У ніч на 17 вересня Кернеса доправили в аеропорт "Берлін-Шенефельд" у Німеччині і госпіталізували в клініку "Шаріте". Його пасинок Родіон Гайсинський того-таки дня повідомив, що стан здоров'я політика стабільний, 18 вересня написав, що Кернес почувається набагато краще.