Ексдиректора Інституту агроекології засудили до восьми років в'язниці

Фурдичка затримали у грудні 2017-го, за день до Нового року
Фото: Орест Фурдичко / Facebook
Вищий антикорупційний суд 30 липня засудив колишнього директора Інституту агроекології і природокористування НААН України Ореста Фурдичка до восьми років позбавлення волі за хабарництво. Про це повідомила пресслужба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури в Telegram.

Суд також на три роки позбавив ексдиректора інституту права обіймати керівні посади, пов'язані з організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими обов'язками, і постановив конфіскувати майно.

Вирок суду можна буде оскаржити протягом 30 днів.

У САП нагадали, що директора інституту затримали у грудні 2017 року неподалік від його роботи відразу після одержання ним першої частини хабаря – $300 тис. Усього сума хабаря становила $500 тис.

Слідство встановило, що чиновник вимагав й одержав гроші за виділення під будівництво земельних ділянок, які належать інституту (ч. 4 ст. 368 Кримінального кодексу України).

Контекст:

У 1990–1997 роках Фурдичко був депутатом Львівської облради, згодом очолював облраду. У 1998–2002 роках був народним депутатом України, пізніше працював на керівних посадах у Держкомітеті лісового господарства України та в Міністерстві охорони довкілля. У травні 2017 року здобув орден князя Ярослава Мудрого V ступеня.

НАБУ затримало Фурдичка 30 грудня 2017 року. Згідно з матеріалами справи, Фурдичко, діючи у змові з колишнім директором підприємства "Сател Україна", вимагав від засновника компанії винагороду на суму $500 тис. за те, щоб не розривати договору спільної діяльності з будівництва житлового комплексу на земельній ділянці інституту.

1 січня Солом'янський районний суд Києва обрав підозрюваному запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави в розмірі 3 млн грн. За інформацією видання "Слово і діло", Фурдичко вніс заставу й вийшов із СІЗО.

Так званий агент НАБУ Євген Шевченко розповідав, що доказову базу в цій справі було зібрано правоохоронцями "в рекордні строки" – за 48 годин. Шевченко пояснював, що в цьому "заслуга" самого чиновника – той "поставив умову, щоб хабар йому передали неодмінно до Нового року".