Екс-голова секретаріату Радбезу ООН Мацука: Міжнародні організації завжди були зручним "дахом" для спецслужб. Російських зокрема
Колишній керівник секретаріату Ради Безпеки ООН Олександр Мацука розповів, що лояльності країн світу Росія домагається не тільки за допомогою грошей, але й пропозиціями вигідного співробітництва.
З представниками Організації Об'єднаних Націй (ООН) працюють спецслужби різних держав, тому що міжнародні організації завжди були для них зручним "дахом". Про це в інтерв'ю виданню "ГОРДОН" заявив колишній голова секретаріату Ради Безпеки ООН Олександр Мацука.
"Багато хто з них, зокрема російські (спецслужби. – "ГОРДОН"), цим активно користуються", – підкреслив він.
За словами Мацуки, під час просування резолюції Генасамблеї ООН, яка засудила окупацію Криму й була "серйозною перемогою України", Росія "активно працювала", щоб цього не допустити.
"І не тільки в ООН, але й у столицях країн – членів. Звичайно, там вони мали фору. По-перше, в них більше посольств, ніж у нас. По-друге, ці посольства за всі роки з часів СРСР уже напрацювали хороші зв'язки в країнах перебування. По-третє, ми могли апелювати тільки до справедливості та міжнародного права, а Росія могла обіцяти якісь контракти, списання боргів, допомогу й так далі. Не обов'язково носити гроші валізами, можна пропонувати варіанти вигідної співпраці", – розповів екс-голова секретаріату Радбезу ООН.
Протистояння українських і російських дипломатів Мацука порівняв із боротьбою міфічних Давида й Голіафа.
"Список тих, хто проголосував проти кримської резолюції, дуже показовий. За ним можна судити про те, які країни залежать від Росії", – говорить він.
Екс-голова секретаріату Радбезу ООН Мацука: Чому в Кремлі намагаються відмазати Януковича? Він може злякатися і розповісти, що лист із проханням увести війська писали в адміністрації Путіна. Повна версія інтерв`ю
27 березня 2014 року Генеральна асамблея ООН підтримала резолюцію про визнання непорушності територіальної цілісності України. За таке рішення проголосували 100 країн – членів ООН, проти – Росія, Вірменія, Білорусь, Болівія, Куба, КНДР, Нікарагуа, Судан, Сирія, Зімбабве й Венесуела.