Екс-голова секретаріату Радбезу ООН Мацука: Міжнародні організації завжди були зручним "дахом" для спецслужб. Російських зокрема G

Мацука: Міжнародні організації завжди були зручним "дахом" для спецслужб
Фото: Oleksandr Matsuka / Facebook

Колишній керівник секретаріату Ради Безпеки ООН Олександр Мацука розповів, що лояльності країн світу Росія домагається не тільки за допомогою грошей, але й пропозиціями вигідного співробітництва.

З представниками Організації Об'єднаних Націй (ООН) працюють спецслужби різних держав, тому що міжнародні організації завжди були для них зручним "дахом". Про це в інтерв'ю виданню "ГОРДОН" заявив колишній голова секретаріату Ради Безпеки ООН Олександр Мацука.

"Багато хто з них, зокрема російські (спецслужби. – "ГОРДОН"), цим активно користуються", – підкреслив він.

За словами Мацуки, під час просування резолюції Генасамблеї ООН, яка засудила окупацію Криму й була "серйозною перемогою України", Росія "активно працювала", щоб цього не допустити.

"І не тільки в ООН, але й у столицях країн – членів. Звичайно, там вони мали фору. По-перше, в них більше посольств, ніж у нас. По-друге, ці посольства за всі роки з часів СРСР уже напрацювали хороші зв'язки в країнах перебування. По-третє, ми могли апелювати тільки до справедливості та міжнародного права, а Росія могла обіцяти якісь контракти, списання боргів, допомогу й так далі. Не обов'язково носити гроші валізами, можна пропонувати варіанти вигідної співпраці", – розповів екс-голова секретаріату Радбезу ООН.

Протистояння українських і російських дипломатів Мацука порівняв із боротьбою міфічних Давида й Голіафа.

"Список тих, хто проголосував проти кримської резолюції, дуже показовий. За ним можна судити про те, які країни залежать від Росії", – говорить він.

Екс-голова секретаріату Радбезу ООН Мацука: Чому в Кремлі намагаються відмазати Януковича? Він може злякатися і розповісти, що лист із проханням увести війська писали в адміністрації Путіна. Повна версія інтерв`ю

27 березня 2014 року Генеральна асамблея ООН підтримала резолюцію про визнання непорушності територіальної цілісності України. За таке рішення проголосували 100 країн – членів ООН, проти – Росія, Вірменія, Білорусь, Болівія, Куба, КНДР, Нікарагуа, Судан, Сирія, Зімбабве й Венесуела.