Ексміністр фінансів Данилюк хоче очолити Бюро економічної безпеки

Раніше Данилюк критикував закон про БЕБ
Фото: rnbo.gov.ua
Колишній міністр фінансів України та ексглава Ради національної безпеки і оборони Олександр Данилюк 7 липня, в останній день подання документів на конкурс із добору директора Бюро економічної безпеки (БЕБ), узяв участь у доборі. Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook.

"Для мене питання Бюро економічної безпеки є особистим, тому що я займався цією темою більше 10 років", – сказав він.

Водночас раніше Данилюк разом з іншими засновниками Центру національної стійкості та розвитку, ексглавою МЗС Павлом Клімкіним і колишнім генпрокурором Русланом Рябошапкою, розкритикували закон про БЕБ і закликали президента Володимира Зеленського ветувати його.

"Форма ухвалення і зміст закону вчергове демонструють некомпетентність та імітацію замість вирішення нагальних проблем", – ішлося в заяві центру. Зазначено, що в ухваленій редакції Бюро економічної безпеки стане ще одним центральним органом влади "з функціями тиску на бізнес чи забезпечення певних кулуарних інтересів і поділу сфер впливу".

Щодо подання своєї кандидатури на цю посаду повідомляв також Сергій Солодченко, колишній в.о. голови Державної фіскальної служби (ДФС). Про намір подати документи на конкурс заявляв у інтерв'ю LB.ua і нинішній голова ДФС Вадим Мельник.

Водночас голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев ("Слуга народу") уточнював, що не претендуватиме на цю посаду.

"Ні, я не подався. Свою місію бачу в тому, щоб закінчити реформу ззовні, не допустити до керівництва БЕБ корупціонерів, які дискредитували себе, і нарешті перестати опускати очі у відповідь на запитання, а що у вас із митницею, нелегальною горілкою, тютюном, паливом і "скрутками", до яких ніколи не доходять руки", – написав Гетманцев у Telegram-каналі.

Контекст:

Закон про створення Бюро економічної безпеки Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому 28 січня. Зеленський підписав його 22 березня.

У законі йдеться про те, що Бюро економічної безпеки України – це центральний орган державної влади, правоохоронний орган, який має виявляти, припиняти, розслідувати й розкривати кримінальні злочини у сфері економіки, що створюють загрозу життєво важливим інтересам України, а також запобігати їх вчиненню. Бюро отримає відповідні повноваження Служби безпеки України та податкової міліції. Роботу БЕБ безпосередньо координуватиме Кабмін.

У новому відомстві буде працювати 4 тис. осіб, його директора мають вибрати на відкритому конкурсі. Кабмін призначатиме його за поданням прем'єр-міністра.

Кабмін на засіданні 12 травня ухвалив постанову про створення Бюро економічної безпеки.