Екс-нардеп Єфремов: У Києві судді сміливіші
Екс-глава фракції Партії регіонів у Верховній Раді Олександр Єфремов зазначив, що раніше вірив представникам Європейського союзу, які розповідали йому, що в Україні "є правосуддя".
Судді в Києві сміливіші, ніж у Луганській області. Таку думку екс-керівник фракції Партії регіонів у Верховній Раді Олександр Єфремов, який перебуває під арештом, висловив в інтерв'ю "ВВС Україна", що вийшло 20 квітня.
Так він відповів на запитання, як він ставиться до того, що його справу розглядає Старобільський районний суд Луганської області.
"Тут судити зручніше, адже в Києві судді сміливіші. У Києві я хоча б бачив совість в очах суддів. Тут такого немає. Коли раніше я спілкувався з представниками ЄС, і вони розповідали, що в нас є правосуддя, я їм вірив. Сьогодні я бачу, що є подвійні стандарти. Я не хочу, щоб подвійні стандарти і відсутність правосуддя закріплювалися в нашій країні. Незалежно від того, подобається вам людина чи ні, якщо людину несправедливо судять, то так бути не може", – заявив Єфремов.
Він зазначив, що свого часу був також проти засудження лідера партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко.
Екс-главу парламентської фракції Партії регіонів було затримано 30 липня 2016 року в аеропорту перед вильотом до Австрії і заарештовано наступного дня. Зараз Єфремов перебуває під вартою, його підозрюють у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України, створенні терористичної організації "ЛНР", а також присвоєнні, розтраті або заволодінні майном шляхом зловживання службовим становищем.
4 січня 2017 року обвинувальний акт щодо Єфремова передали в суд. 10 січня адвокат Єфремова Олександр Мельников повідомив, що кримінальне провадження щодо його підзахисного розглядатиме Старобільський районний суд Луганської області.
У вересні щодо Єфремова було відкрито кримінальне провадження за фактом тиску на свідка.
Прокурор на судовому засіданні 17 листопада 2017 року заявив, що на зарубіжних рахунках родичів Єфремова зберігається майже 33 млн швейцарських франків.
У жовтні 2011 року Тимошенко було засуджено до семи років позбавлення волі за перевищення повноважень під час підписання у 2009 році газових контрактів із РФ із прописаним у них принципом "бери або плати". Наприкінці 2011 року Тимошенко перевезли з Київського СІЗО в Качанівську виправну колонію №54 у Харкові. Із травня 2012 року вона перебувала під посиленою охороною в Харківській центральній клінічній лікарні №5. Звільнили її після Євромайдану.