Екскерівниця каналу Медведчука очолила відділ комунікацій у Центрі громадського здоров'я. Після скандалу й протестних звільнень вона пішла з посади
У Центрі громадського здоров'я спалахнув скандал після того, як на посаду керівниці комунікаційного відділу призначили Дарію Гордійко, яка працювала шеф-редакторкою телеканала ZIK, пов'язаного з екснардепом від "Опозиційної платформи – За життя" Віктором Медведчуком. П'ять працівниць із цим не погодилися і звільнилися. Про це 4 березня повідомила Антоніна Доломанжи, одна з комунікаційниць, котрі звільнилися.
За її словами, Гордійко призначили на посаду наприкінці січня.
"Звісно, призначення на посади таких людей не заборонені законом. Але робота в державній установі людини, яка працювала на проросійську пропаганду, викликає доволі багато запитань до цієї установи й політики її керівництва", – наголосила Доломанжи.
Комунікаційниця каже, що разом з колегами намагалася донести керівництву неприпустимість і абсурдність такого призначення, однак до них не дослухалися.
"ЦГЗ – аполітична організація", як нам заявили, і минуле й політичні погляди цієї людини керівництво не цікавлять. Ви чули це? Державна установа у країні, яка воює з Росією, – аполітична. У мене таке не вкладається в голові. Відтак усі комунікаційники ухвалили рішення про звільнення із ЦГЗ", – пише Доломанжи.
Після того, як ситуація набула розголосу, Гордійко 5 березня написала у Facebook, що йде з посади. Ситуацію щодо неї вона назвала культурою скасування.
"Береш ледь не кожного медійника й починаєш дивитися, де працював (така вже в нас професія, інтернет усе пам'ятає). І там – 9 із 10 – буде "Інтер", чи "112", чи "Вести", чи ZIK, чи медіахолдинг Курченка (так, Антоніна Доломанжи, "Комсомольская правда", 2018 рік?). Іноді люди помиляються. Іноді серйозно. А іноді – коли це вигідно – видають свої маніпуляції й небажання працювати за високі принципи", – написала вона.
Гордійко заявила, що не тримається за посаду, що її чоловік воює на фронті, "а от зусилля сьогодні краще направити на спільну головну мету – боротьбу за перемогу".
У Центрі громадського здоров'я пізніше того самого дня заявили, що враховуючи ситуацію, яка склалася у відділі комунікацій, центр оновить підхід до добору кандидатів.
"Керівництво центру наразі проводить внутрішню реорганізацію і перегляд діючих процедур, щоб уникнути в майбутньому ситуацій, які можуть нести загрози установі та країні", – ідеться в повідомленні.
Зокрема, Центр громадського здоров'я вже оголосив відкритий конкурс на посаду керівника відділу комунікацій і відкрив набір фахівців у цей відділ.
"П'ять працівників відділу комунікації, які виявили бажання припинити співпрацю із центром, були звільнені за власним бажанням. Керівник відділу також залишила посаду", – додали в центрі.
Міністерство охорони здоров'я прокоментувало ситуацію "Укрінформу". У відомстві наголосили, що ЦГЗ – одна із державних установ, підпорядкованих МОЗ, яка має власну кадрову політику.
"Погодження, призначення чи звільнення керівників окремих підрозділів центру є виключною компетенцією керівника центру. Ситуація, яка склалася у ЦГЗ, – неприпустима. У зв'язку із цим Міністерство охорони здоров'я надало доручення керівнику Центру громадського здоров'я розпочати перевірку обставин, які призвели до її виникнення, і за результатами цієї перевірки внести необхідні зміни до відповідних політик центру щодо кадрового добору на посади працівників цієї установи", – поінформували у пресслужбі МОЗ.