Експерт із бренд-комунікацій: За неперевіреною інформацією, із лютого припинено фінансування штабних структур Бойка
Нардепи Юрій Бойко і Сергій Льовочкін, які об'єдналися з партією нардепа Вадима Рабіновича в "Опозиційну платформу – За життя", так і не стали членами цієї політичної сили, й у групи немає мотивації фінансувати президентську кампанію Бойка, заявив експерт із бренд-комунікацій Юрій Кочевенко.
Усередині об'єднання "Опозиційна платформа – За життя" не вирішено давні протиріччя, тому відносини між її учасниками – нардепами Вадимом Рабіновичем, Сергієм Льовочкіним, Юрієм Бойком, а також "інтелектуальним лідером" платформи, головою "Українського вибору" Віктором Медведчуком – залишаються напруженими. Про це написав 13 березня в колонці сайта "LIGA.net" експерт із бренд-комунікацій Юрій Кочевенко.
"Якась штучність єдиного кандидата Бойка була очевидною з перших же заяв, оскільки протиріч усередині між партнерами накопичилося більше ніж достатньо, ніхто не забув фактично "війну" між Рабіновичем і Льовочкіним, які звинувачували один одного в крадіжці, корупції і зраді. Відомо, що відносини між Медведчуком і Льовочкіним завжди були напруженими, ні один, ні другий не готовий був прийняти лідерство іншого. Інтелектуальне лідерство Медведчука видно для всіх, а Льовочкін не може ніколи погодитися на другі ролі. На рівні лідерів Рабінович – Бойко очевидна перевага в публічному полі – Рабіновича. Він краще говорить, краще дискусує і впевнений у собі. Узагалі, така помилка в комунікації, коли другий номер яскравіший, ніж перший, не рідкість для української політики", – вважає автор.
Він зазначив, що Бойко і Льовочкін не вступили в партію, і це стало однією з причин згортання рекламного бюджету кандидата в президенти.
"На сьогодні ні Бойко, ні Льовочкін не стали членами партії "За життя" і, найімовірніше, і не стануть. Відповідно, жодної мотивації фінансувати кампанію Бойка у групи немає. Це вже відбилося на рекламних бюджетах: якщо в лютому реклама Бойка набирала 1000 GRP, то за перший тиждень березня всього 95 GRP (GRP – маркетинговий показник, що відображає масштаб рекламного впливу. – "ГОРДОН"), що означає повне згортання рекламної кампанії. За неперевіреною інформацією, із лютого припинено фінансування штабних структур, що, на жаль, не така вже рідкісна практика для українських передвиборчих кампаній, аналогічні проблеми з виплатами є й у штабах чинного президента. Відверто видно, що Бойко не буде боротися за ті відсотки, які йому давали соціологи у своїх опитуваннях, і останній рейтинг засвідчує тренд на його падіння і втрату інтересу до його персони. Водночас потрібно зазначити, що невдалість "проекту" Бойка жодним чином не має позначитися на рейтингах партії "За життя" на майбутніх осінніх парламентських виборах, вони і так невисокі", – написав Юрій Кочевенко.
Рабіновича було зареєстровано як довірену особу Бойка 25 січня 2019 року. 12 лютого у ЦВК надійшла заява Бойка про позбавлення Рабіновича статусу довіреної особи в єдиному загальнодержавному виборчому окрузі. У зв'язку із цим 15 лютого ЦВК скасувала реєстрацію Рабіновича і зареєструвала замість нього Михайла Макаренка.
У 2014 році Бойко пройшов у Верховну Раду за списками Опозиційного блоку. Наприкінці 2018 року він пішов на об'єднання з партією Рабіновича "За життя" і його виключили з Опозиційного блоку. Політраду партій "За життя" та "Опозиційна платформа – За життя" очолює Віктор Медведчук.
Бойко формально балотується як самовисуванець, але разом із Рабіновичем є співзасновником "Опозиційної платформи – За життя".