Федоров обговорив з очільником Apple Тімом Куком спільні проєкти
Він розповів, що Кук на початку зустрічі привітав "із приголомшливим прогресом у напрямку цифрової трансформації".
"Ми презентували "Дію", "Дію City", Фонд фондів, обговорили ймовірну співпрацю в переписі населення, медицині, навчанні програмуванню школярів, студентів, ветеранів, відкриття Apple Store", – зазначив Федоров.
Пресслужба Мінцифри в Telegram уточнила, що президент України Володимир Зеленський і Федоров під час зустрічі з очільником Apple обговорили роботу над такими проєктами:
- українізація персонального помічника Siri;
- запуск сервісу ЕКГ для Apple Watch;
- проведення перепису населення з використанням інноваційних підходів і залученням діджитал-інструментів;
- створення української музичної редакторської команди для оптимізації рекомендацій на головній сторінці Apple Music;
- співпраця у сфері розвитку цифрових навичок і комп'ютеризації шкіл.
Федоров напередодні зустрічі написав у соцмережі, що 2 вересня виповнилося два роки від моменту створення Міністерства цифрової трансформації.
"Символічно, що саме сьогодні в Силіконовій долині в нас буде зустріч із Тімом Куком, керівником найдорожчої і однієї з найінноваційніших компаній планети – Apple. Чому особисто для мене це символічно? Тому що ми, як і Apple, прагнемо будувати роботу нашого міністерства на певних цінностях", – підкреслив міністр.
Контекст:
Зеленський у ніч на 31 серпня прибув до Вашингтона з робочим візитом. У межах візиту Зеленського підписали низку міжвідомчих та міждержавних угод між Україною і США. Зокрема, міністр оборони України Андрій Таран і міністр оборони США Ллойд Остін підписали рамкову угоду про стратегічні засади оборонного партнерства.
1 вересня Зеленський зустрівся із президентом США Джо Байденом. Спочатку два президенти зробили спільну заяву перед ЗМІ. Глава Білого дому сказав, що партнерство між Україною і США міцне як ніколи і ставатиме ще міцнішим. Байден зазначив, що хоче приїхати з візитом в Україну. Зеленський запитав у Байдена, як США можуть допомогти у звільненні приблизно 450 полонених українців, які перебувають на тимчасово окупованій території Донецької та Луганської областей, в анексованому Криму і РФ.
Після цього відбулася зустріч Байдена і Зеленського – із радниками і віч-на-віч.
Ще до завершення зустрічі президентів США і Україна зробили спільну заяву про стратегічне партнерство між країнами. Зокрема, обидві держави закликали РФ виконати зобов'язання щодо припинення вогню на Донбасі, Вашингтон підтримав право Києва обирати свій зовнішньополітичний курс, включно із членством у НАТО. Окрім того, уряд США пообіцяв виділити Україні на реформи сотні мільйонів доларів 2021 року. Також Україна і США домовилися активізувати роботу комісії стратегічного партнерства між країнами.
Після зустрічей у Вашингтоні Зеленський вирушив до Каліфорнії. Планують, що там він зустрінеться також із засновником американських компаній SpaceX і Tesla Ілоном Маском і засновником Amazon та космічної компанії Blue Origin Джеффом Безосом.