Фейгін: Янукович – носій інформації про втручання РФ у події в Україні. Росія не видасть ні його, ні людей із його оточення G

Фейгін: Потрібно знати деталі запитів і обґрунтувань, які було надано Інтерполу
Фото: Марк Фейгін / Facebook

Є ймовірність, що за зняття з розшуку українських екс-чиновників часів колишнього президента України Віктора Януковича представники Інтерполу отримали гроші, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" російський адвокат Марк Фейгін.

Українських екс-чиновників часів колишнього президента України Віктора Януковича, яких Інтерпол зняв із розшуку, не розшукують за політичними мотивами, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" російський адвокат Марк Фейгін.

"Потрібно знати деталі запитів і обґрунтувань, які було надано Інтерполу. У цієї організації є статут, третя стаття якого виключає розшук, ініційований за політичними мотивами. Я абсолютно переконаний, що українських екс-чиновників розшукують не за політичними мотивами. Але Інтерпол ухвалює рішення, не пояснюючи їх. Це закрита структура, такою є їхня особливість. Чим керується Інтерпол? Можливо, процесуальні документи з обвинуваченнями зазначених осіб не було складено як слід. Але це лише моє припущення. Теоретично могла бути і корупційний складник. Грубо кажучи, в Інтерпол занесли гроші і людей просто видалили з бази пошуку. Я в такому варіанті дуже сумніваюся, але відкидати на 100% не можу. Адже такі скандали хоч і рідко, та все ж бували", – зазначив адвокат.

На його думку, навіть якби екс-чиновники з оточення Януковича залишилися в базі Інтерполу, Росія все одно не видала б їх Україні.

"Янукович – носій інформації про втручання РФ у події в Україні. Росія не видасть ні його, ні людей із його оточення. Хай там як, перебування в базі Інтерполу – серйозна перешкода для перетину кордону. З іншого боку, я не думаю, що хтось із цих людей збирається покидати Росію. Деяких із них занесено до санкційних списків, і вже тому вони не зможуть одержати візи в країни Європи. До того ж в України є угоди з іншими державами про взаємне видання громадян. Що стосується справи Януковича, то її навряд чи спеціально затягують. Є багато причин, через які слідство може тривати роками, і ці причини можуть бути цілком об'єктивними", – підкреслив Фейгін.

Наприкінці 2013-го – на початку 2014 року в Україні відбулися масові протести, які привели до зміни влади. Тоді мітингувальникам протистояли правоохоронні органи і найняті владою озброєні бандити (тітушки). Екс-генпрокурор Віталій Ярема заявляв, що лише з 18-го до 20 лютого 2014 року було вбито 77 протестувальників, приблизно 700 осіб дістало поранення.

22 лютого 2014 року Верховна Рада визнала, що Янукович самоусунувся від посади і не виконує своїх обов'язків, після чого було оголошено нові президентські вибори. Наприкінці лютого 2014 року Янукович покинув Україну, зараз із сім'єю проживає в Росії.

Заступник генерального прокурора Євген Єнін заявив у вересні 2017 року, що Янукович і його оточення завдали Україні збитків у розмірі приблизно $40 млрд.