Фельдман про рейтинг Терехова: Дивно навіть, що він не намалював собі 120%, чому так скромно?
Результати соціологічного опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) у Харкові із 7-го до 16 травня 2021 року, опублікували напередодні на сайті інституту. Згідно з даними КМІС, Терехов – на першому місці серед претендентів та посаду мера з 36,5% голосів серед тих, хто збирається голосувати і визначився з вибором.
"Учора опублікували "свіжі" рейтинги потенційних кандидатів на посаду харківського міського голови. "І як?" – запитаєте ви. Як говорили радянські пропагандисти, "більше, ніж в Америці". Що більше – та все більше! Смішно і має жалюгідний вигляд! "Глобальна" перевага "виконувача" над усіма іншими можливими учасниками виборів – як у соціалізму над капіталізмом, неухильно зростає. І хоч ці рейтинги й типу "свіжі", але пахнуть вони погано, і думаю, що цей запах і дим "паленої гуми" видно і чути й на Банковій у президента, кому і куди їх передусім і призначено. Саме йому і вулиці Банковій хочуть довести, що того, чого реально у Терехова немає – підтримки і поваги харків'ян, – десь є. Але де? Тільки у вигадках, фантазіях і на папері. Як той ховрах, якого не видно, але він є, тільки навпаки", – написав політик.
Він переконаний, що опублікований напередодні рейтинг не відображає реальної картини з підтримкою потенційних кандидатів у мери Харкова.
"Навіть смішно: рейтинги партії Кернеса після його смерті, виявляється, тільки зростають. Тобто Терехов після [померлого міського голови Геннадія] Кернеса – це крутіше, ніж Сталін після Леніна і комуністи після більшовиків. Смішно і сумно. Дивно навіть, що він не намалював собі 120%, чому так скромно? Коли після виборів у "виконувача" запитають, де ж гроші міського бюджету, єдина, здається, чесна відповідь буде – витратили на рейтинги. Пам'ятаєте анекдот, який розповідали в різних варіаціях стосовно різних виборів, про деяких кандидатів і начальників їхніх штабів: "Є дві новини: погана і хороша". "Яка хороша?" – "Вас обрали мером". – "А погана?" – "За вас ніхто не голосував". Саме такий варіант явно і є "мрією" виконувача і його контролерів із Києва. Отже, продовжуйте і далі смішити харків'ян. Чекаємо наступних випусків "соціологічної сміхопанорами", – заявив Фельдман.
Контекст:
Опитування КМІС проводили методом особистого інтерв'ю з використанням планшета (computer-assisted personal interviews, CAPI). Було опитано 800 респондентів, які проживають та зареєстровані в Харкові за стратифікованою по районах триступеневою стохастичною вибіркою із квотним відбором на останньому щаблі, яка є репрезентативною для населення міста віком від 18 років. Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і за дизайн-ефекту 1,5) не перевищує 3,5% для показників, близьких до 50%, 3,1% – для показників, близьких до 25%, 2,1% – для показників, близьких до 10%, 1,6% – для показників, близьких до 5%.
Кернес обіймав посаду мера Харкова з 2010 року. На місцевих виборах, які проводили 25 жовтня 2020 року, його переобрали знову, він набрав 60,34% голосів виборців. Кернеса оголосили мером Харкова без складання присяги (у цей час його лікували в Німеччині).
У ніч на 17 грудня 2020-го Кернес помер від ускладнень, спричинених коронавірусною інфекцією. Син Кернеса Данило розповів, що після поранення, яке харківський градоначальник дістав 2014 року, у нього слабка легеня – її тоді "прошила" куля. З цим був пов'язаний важкий перебіг хвороби.
Позачергові вибори мера Харкова відбудуться 31 жовтня 2021 року. До обрання нового міського голови обов'язки мера тимчасово виконує секретар міськради Ігор Терехов.