Фесенко: Не повинно дивувати перше місце партії "Наш край". Вона була в першій трійці і на минулорічних виборах у громадах
Результати виборів в об'єднаних територіальних громадах 30 квітня не репрезентують картини настроїв у всій країні, але показують реальних гравців, здатних боротися за перемогу, уважає політолог, голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.
Вибори в об'єднаних територіальних громадах стали випробуванням на електоральну спроможність політичних сил. Про це у своєму сьогоднішньому блозі із заголовком "Політичні тенденції квітня 2017" на сайті "Українська правда" написав політолог Володимир Фесенко.
За словами Фесенка, соціологічні рейтинги – це реальність імовірніше віртуальна, а ось результати виборів – матеріалізована політична реальність.
"Вибори в об'єднаних територіальних громадах стали черговим тестом на електоральну спроможність окремих політичних партій. Зрозуміло, що результати виборів в окремих територіальних громадах не є репрезентативною картиною політичних настроїв загалом у країні і електоральної спроможності всіх політичних партій в Україні. Однак ці вибори нам показали реальних політичних гравців, здатних боротися за перемогу", – зазначив Фесенко.
Він нагадав, що за даними, оприлюдненими 2 травня Комітетом виборців України, перше місце посіла партія "Наш край", на другому місці – Опозиційний блок, на третьому – Блок Петра Порошенка "Солідарність", до п'ятірки увійшли також "Відродження" та Радикальна партія.
"Не повинно дивувати перше місце партії "Наш край". Вона була в першій трійці переможців і на минулорічних виборах в об'єднаних територіальних громадах. Починаючи з місцевих виборів 2015 року у всіх виборчих кампаніях "Наш край" демонструє високу електоральну ефективність, причому в різних регіонах", – заявив політолог.
Експерт зазначив, що високий результат Опозиційного блоку досягнуто в основному завдяки перемозі в об'єднаних територіальних громадах Запорізької та Донецької областей.
"Демонструє стабільність Блок Петра Порошенка. Як і минулого року, президентська партія увійшла в трійку переможців виборів в об'єднаних територіальних громадах", – резюмував результати виборів Фесенко.
30 квітня перші вибори депутатів і голів сільських, селищних і міських рад пройшли у 47 об'єднаних територіальних громадах України. Обирали 242 депутатів, офіційних результатів поки не оголошено.
Вибори торкнулися 19 регіонів: Вінницької, Волинської, Донецької, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Кіровоградської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Харківської, Херсонської, Черкаської, Чернівецької та Чернігівської областей.