Фесенко про місцеві вибори: Відсутність реваншу і висока конкуренція
Позитивною тенденцією місцевих виборів голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко вважає відсутність у місцевих радах монополії однієї політичної сили, оскільки депутатам доведеться формувати ситуативні союзи.
Місцеві вибори – 2020 продемонстрували відсутність реваншу політичних сил, які раніше були при владі, а партія "Cлуга народу" показала найкращий, якщо порівнювати з іншими політсилами, результат. Про це 26 жовтня на пресконференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" заявив голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.
Політолог підкреслив, що вибори мали конкурентний характер, що є ознакою відсутності використання адмінресурсу з боку президентської політсили. Водночас регіональні проєкти домінували, а додаткові переваги їм надала реформа децентралізації. Зокрема, міські голови могли скористатися децентралізацією, щоб поліпшити власний імідж. Також чинні мери і місцеві партії скористалися ситуацією з карантинними обмеженнями на свою користь, вважає експерт: вони критикували центральну владу за ці обмеження, нібито захищаючи місцеві інтереси, хоча вони були необхідні в умовах пандемії.
Позитивною тенденцією цих виборів Фесенко вважає відсутність у місцевих радах монополії однієї політичної сили, оскільки депутатам доведеться формувати ситуативні союзи.
Результат "Слуги народу" політолог назвав позитивним, бо партія виконала головну мету – входження до місцевої влади, де раніше її не було представлено.
"У порівнянні з іншими політичними силами, конкурентами – ОПЗЖ, "Європейська солідарність" – у "Слуги народу" непогана ситуація. Думаю, вони будуть випереджати конкурентів за кількістю депутатських мандатів. Оскільки рейтинги у "Слуги народу" більші, думаю, вони отримають і більше депутатських мандатів. І думаю, для них головна мета зараз – входження у владу. Не завоювання влади, на це шансів не було, а входження в місцеву владу", – підкреслив Фесенко.
25 жовтня 2020 року на всій території України, крім анексованого Криму та окупованих районів Донецької та Луганської областей, відбулися місцеві вибори. Громадяни України обирали міських, сільських і селищних голів, а також депутатів обласних, районних, міських, сільських і селищних рад. Вибори вперше відбулися згідно з новим Виборчим кодексом – за пропорційною системою з відкритими списками. За інформацією Центрвиборчкому України, явка становила 6,88%.
У понеділок голова партії "Слуга народу" Олександр Корнієнко оприлюднив проміжні результати паралельного підрахунку голосів, згідно з якими політична сила здобуває 20% місць в обласних і 17% – у районних радах, що, за даними партії, стало найкращим результатом серед усіх політсил.