Фесенко заявив, що публікація про купівлю "Українського медіа-холдингу" за "брудні гроші" коштувала $85 тис.
Розслідування катарського каналу Al Jazeera про походження грошей, які український бізнесмен-утікач Сергій Курченко заплатив екс-главі Адміністрації Президента України, бізнесменові Борису Ложкіну за "Український медіа-холдинг", було опубліковано за гроші і не зашкодить президенту Петрові Порошенку, впевнений голова Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.
Інформація про купівлю українським бізнесменом-утікачем Сергієм Курченком "Українського медіа-холдингу" за "брудні гроші" – це проплачене замовлення, яке не матиме серйозних політичних наслідків, уважає голова Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко. Політолог прокоментував поширений телеканалом Al Jazeera матеріал інтернет-виданню UA.News.
"Це банальний "злив". Я навіть можу сказати, скільки коштує виконання такого замовлення Al Jazeera – 85 тисяч доларів. Сумно, що цей телеканал перетворюється на банальний "зливний бачок". Я думаю, що через цей скандал нічого серйозного не станеться, – заявив Фесенко. – Авторами цього "зливу" можуть бути російські спецслужби, оскільки вони багато знають про нюанси, пов'язані із Сергієм Курченком. Однак може бути ще хтось, хто активно домагається зміни влади в Україні. Зокрема, може бути причетний бізнесмен, який судиться в Лондоні і з'ясовує відносини з приводу банку, який йому раніше належав".
У Високому суді Лондона відбувається розгляд справи за позовом державного "ПриватБанку" до екс-власників фінустанови бізнесменів Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова.
Фесенко вважає, що на рейтинг президента України Петра Порошенка поширена Al Jazeera інформація не вплине.
"Цей "злив" та галас істотно не вплинуть на рейтинг Порошенка на президентських виборах 2019 року. Якщо і буде якийсь вплив, то він буде мінімальним. Серйозно впливати на імідж і рейтинг політика або чиновника такі речі можуть, тільки якщо вони трапляються під час виборчої кампанії, а до найближчих виборів ще більше року", – нагадав експерт.
Телеканал Al Jazeera повідомив 8 лютого, що третина коштів, заплачених Сергієм Курченком у 2013 році під час купівлі "Українського медіа-холдингу" в екс-глави Адміністрації Президента України, бізнесмена Бориса Ложкіна, має сумнівне походження. Журналісти стверджують, що Курченко міг використовувати для купівлі гроші, отримані шахрайським шляхом. Їх нібито зберігали у трьох кіпрських компаніях, які займалися розкраданням і відмиванням $1,5 млрд для оточення екс-президента Віктора Януковича.