Financial Times присвятила статтю "другові Путіна" Медведчуку
Український політик Віктор Медведчук став головним посередником між Києвом і Москвою, а його тісні зв'язки із президентом Росії Володимиром Путіним викликають підозри, пише Financial Times.
Президент Росії Володимир Путін є хрещеним батьком доньки українського політика Віктора Медведчука, який перебуває під санкціями США за "загрозу миру, безпеці, стабільності, суверенітету і територіальній цілісності" своєї країни. Чому ж Медведчук бере участь у переговорах щодо майбутнього захопленої сепаратистами частини сходу України, пише видання Financial Times у своїй статті "Друг Путіна виходить із тіні в Україні".
Видання зазначає, що 62-річний Медведчук є одним із найбільш одіозних і загадкових політичних діячів України та досить близький до Путіна, щоб викликати ворожість у Києві. А його роль підкреслює складні відносини між Україною та РФ. Financial Times пише, що офіси Медведчука в Києві можуть зіграти важливу роль у встановленні миру, однак перебувають на облоговому положенні через вороже ставлення українців.
Путін є хрещеним батьком найменшої доньки Медведчука, Дарини, а дружина прем'єр-міністра Дмитра Медведєва – її хрещена мати.
В інтерв'ю FT Медведчук стверджує, що звинувачення в тому, що він таємно представляє інтереси Росії, "абсурдні". А його стосунки з Путіним "допомагають інтересам України". Політик також повідомив, що має спеціальний дозвіл літати з Києва до Москви, хоча прямі рейси між країнами заборонені.
Політик визнав, що Мінські угоди "висять на волосині", і звинуватив Москву та Київ у невиконанні своїх зобов'язань. На думку політика, виходом із ситуації може стати ухвалення парламентом України законів, що надають обмежену автономію сепаратистським регіонам і проведення там виборів за умови, що Росія виконає свою частину Мінських угод.
До них належить виведення російських військ із Донбасу, хоча присутність російських військ, на думку Медведчука, "суперечлива", а також відновлення контролю над кордоном із Росією. Політик додав, що врегулювання конфлікту може бути простішим, якщо розширити межі переговорів завдяки основним конфліктам між Москвою та Києвом, зокрема щодо питання вступу України до НАТО.
В інтерв'ю FT Медведчук заявив, що Україні не потрібне НАТО, а вступ до Альянсу "призведе до розпаду" країни. Також він уважає, що країні не варто приєднуватися до ЄС. Він додав, що Україна має бути "суверенною і незалежною" країною, але її майбутнє полягає у відновленні зв'язків із Росією.
Політик також розповів, що не поділяє думки Путіна про те, що українці та росіяни є одним народом, і зазначив, що "обговорив" це з російським президентом.
"Я вважаю, що ми – два народи. Але дружні й братерські народи", – заявив Медведчук.