Фіндиректор компанії-оператора "Північного потоку – 2" заявив, що конфлікт між "Газпромом" і "Нафтогазом" не впливає на реалізацію проекту
Фінансовий директор компанії Nord Stream 2 AG Пол Коркоран стверджує, що будівництво газопроводу "Північний потік – 2" спрямоване на внесок у довгострокову безпеку постачання газу в Європу.
Конфлікт між НАК "Нафтогаз України" і російським "Газпромом" не впливає на реалізацію проекту "Північний потік – 2", сказав фінансовий директор компанії-оператора Nord Stream 2 AG Пол Коркоран у коментарі "РИА Новости" в кулуарах конференції CERAWeek.
Він стверджує, що проект "спрямований на внесок у довгострокову безпеку постачання газу в Європу".
Із 2014 року "Газпром" і "Нафтогаз" судилися в Стокгольмському арбітражі через контракти на постачання природного газу з РФ в Україну і транзит газу через територію України від 2009 року.
22 грудня 2017 року в "Нафтогазі" заявили про перемогу над "Газпромом" за всіма спірними питаннями контракту на постачання газу. Водночас у "Газпромі" повідомили, що суд зобов'язав "Нафтогаз" виплатити суму протермінованої заборгованості в розмірі $2 млрд і відсотки за протермінування.
28 лютого 2018 року Стокгольмський арбітраж задовольнив позов "Нафтогазу" до "Газпрому" про недостатні обсяги транзиту. НАК домоглася компенсації в сумі $4,63 млрд. За підсумками двох арбітражних проваджень у Стокгольмі "Газпром" має виплатити $2,56 млрд на користь "Нафтогазу".
1 березня стало відомо, що "Газпром" отримав гроші від "Нафтогазу України" як оплату березневого постачання газу, але повернув їх НАК. У російській компанії також заявили, що не будуть постачати газ в Україну.
У "Нафтогазі" розцінили це як порушення грудневого рішення Стокгольмського арбітражу за контрактом на постачання газу і заявили, що мають намір вимагати від "Газпрому" компенсації збитків.
2 березня голова правління "Газпрому" Олексій Міллер заявив, що компанія змушена розпочати процедуру розірвання контрактів із НАК "Нафтогаз України" через Стокгольмський арбітраж. Він звинуватив суд у "подвійних стандартах".
Заступник голови правління "Газпрому" Олександр Медведєв повідомив учора, що рішення арбітражу за контрактом на постачання газу компанія вже оскаржила, а щодо розгляду про транзит апеляцію буде подано до кінця березня.
Проект "Північний потік – 2", очолюваний колишнім канцлером Німеччини Герхардом Шредером, передбачає будівництво двох ниток газопроводу сукупною потужністю 55 млрд м&³3; газу на рік із Росії до Німеччини дном Балтійського моря. Наявний газопровід "Північний потік" складається з двох ниток завдовжки 1224 км із пропускною здатністю 27,5 млрд м&³3; кожна. Він проходить по дну Балтійського моря. "Газпром" почав постачання цим газопроводом у 2012 році.
Почати будівництво другої черги "Північного потоку" завдовжки 1200 км планують у 2018 році. Орієнтовна вартість проекту – €9,5 млрд.