Французький політик Маріані подав до суду на українського активіста Михайленка через погрози вбивства, опубліковані у Facebook, – ЗМІ
Українцю Максимові Михайленку загрожує п'ять років в'язниці і штраф €75 тис. за пост у Facebook із погрозами на адресу французького політика Тьєррі Маріані за відвідування окупованого Криму. Про це повідомляє "Страна" з посиланням на джерела.
На українського активіста Максима Михайленка подав до суду французький політик Тьєррі Маріані. Про це "Стране" стало відомо із власних джерел в оточенні Маріані.
Приводом став пост Михайленка у Facebook від 19 березня 2017 року, який він написав у зв'язку з візитом Маріані разом із іншими політиками до окупованого Криму.
"Ці люди повинні отримати попередження, що вони в будь-який момент можуть стати жертвами дій терористичних організацій. Які, наприклад, у питанні звільнення Криму надають перевагу діям перед словами. Сидить, наприклад, який-небудь Тьєррі Маріані в кафе "Бобур", весело хрумтить омаром, а офіціант ззаду вганяє йому в спину тесак. І залишає на омарі записочку, за що саме покарано цього конкретного персонажа", – заявив Михайленко.
"Страна" зазначає, що 16 січня в Парижі відбулося перше судове засідання за позовом проти Михайленка. У розпорядженні видання є фото повістки в суд.
На засіданні заслухали свідчення Маріані. Він підтвердив, що має намір продовжувати позов проти Михайленка, оскільки вважає, що загроза його життю серйозна. За його словами, Михайленко може втілити свої погрози у життя у Франції, куди українець може в будь-який момент прилетіти без візи.
"Михайленко не просто абстрактно написав, що за відвідування Криму треба вбивати політиків, – він конкретно описав, як можна вдарити Маріані ножем у спину, коли той обідає в ресторані. Що для суду Франції вказує на характерні ознаки планованого вбивства в дусі ісламістів проти "Шарлі Ебдо" та інших людей. Тому ставлення до справи Михайленка у Франції дуже серйозне", – розповів "Стране" знайомий Маріані, який був присутній на засіданні.
Суд визнав позов правомірним, передав справу республіканському прокурору. Протягом наступних шести місяців прокурор повинен знайти Михайленка і передати йому повістку, аби він з'явився в суд для давання свідчень.
Видання зазначає, що французька прокуратура повинна звернутися або в посольство Франції в Україні, або в посольство України у Франції. Якщо там не відреагують, і протягом півроку Михайленко не з'явиться у Франції, то прокуратура має право подати його в міжнародний розшук. І щойно Михайленко перетне будь-який кордон Шенгенської зони, його затримають і вручать повістку в суд.
"Михайленко, звичайно, може сказати, що цей пост фейк, але французька поліція теж зможе провести необхідні дії, щоб довести, що це його профіль, і що це він писав цей пост. До того ж проти Михайленка грає той факт, що він погрожував не просто якомусь французу. Тьєррі Маріані майже все життя був депутатом, двічі був міністром... був спеціальним послом Франції в Афганістані під час війни. Його ім'ям названо кілька законів про еміграцію. Загалом, він відома людина. А те, що Маріані заборонили в'їзд до України через те, що він відвідав Крим, жодної ролі в цьому судовому розгляді не відіграє. Бо це не політична справа, а мова йде конкретно про загрозу життю. І на засіданні 16 січня суддя навіть не запитав Маріані про Крим. Загалом, справа серйозна, і Маріані має намір довести її до кінця і добитися покарання для Михайленка", – сказав "Стране" знайомий французького політика.
Кримінальну справу проти Михайленка порушено за статтями 222-17, 222-44 і 222-45 Кримінального кодексу Франції – загроза вбивства людини. Нещодавно у Франції ухвалили новий закон, який посилює відповідальність за погрози смерті до п'яти років тюремного ув'язнення і €75 тис. штрафу, пише видання.
На сторінці Михайленка у Facebook зазначено, що він є головним редактором інтернет-видання Newssky.com.ua.
Сам Михайленко в коментарі "Стране" заявив, що не знає про поданий проти нього позов. "Якщо це взагалі не фейк-звернення, то в будь-якому разі підкреслю: я не погрожував Маріані вбивством, а хотів попередити", – сказав Михайленко.
Маріані очолював делегацію французьких парламентаріїв, які відвідали Крим у 2015-му і 2016 роках. Улітку 2015 року Служба безпеки України заборонила на три року в'їзд на територію країни 10 тодішнім депутатам Національних зборів і Сенату Франції.
У Міністерстві закордонних справ України розцінили візит французів у 2016 році як "прояв підтримки агресії РФ проти України".
Росія анексувала Крим і Севастополь після силової блокади українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу.