"Відмазатися від його заяв часто буває важко". В ОП вважають корисними більшість висловлювань Арестовича – ЗМІ
Про це, посилаючись на джерела в ОП, повідомило "Радіо Свобода" 22 червня.
Через сприйняття як фрилансера з Арестовича "менше питають", пояснив співрозмовник ЗМІ.
"З іншого боку, відмазатися від його заяв часто буває важко, бо люди його сильно асоціюють із нами. Але, якщо чесно, більшість заяв Арестовича корисні для нас. Чому? Ну, він провокує дискусії, і ми можемо простежити настрої у доволі політично стерильному під час війни суспільстві. Та й шкоди від цього особливо немає, бо всі суперечки навколо його заяв зазвичай закінчуються на рівні Facebook", – заявив він.
Арестович після початку повномасштабного вторгнення РФ став активнішим у медіапросторі і, як сам говорив, став "дико популярним" в однієї частини населення і "шалено непопулярним" – в іншої. Джерело "Радіо Свобода" вважає, що так відбувається через те, що він об'єднав у собі два образи – психолога та самозакоханого актора.
"Навіть у нас від нього була втома один період, тому що його реально було дуже багато", – зізнався співрозмовник ЗМІ.
Сам Арестович у коментарі "Радіо Свобода" сказав, що є специфічною людиною.
"Маю дивну рису: підсвічувати в людях найбільш проблемні місця. Це риса справжнього терапевта. Тому якщо у людини чи суспільства є проблеми, то й реакція жива. Це – явище "психологічного переносу", коли клієнт або хоче вбити психотерапевта, або в нього закохується", – пояснив радник.
Як сказав співрозмовник журналістів в ОП, чи не найкориснішим на Банковій вважають щоденні ефіри Арестовича з російським правозахисником Марком Фейгіним – нібито через це Україна може впливати на російське суспільство у потрібному ключі.
"Їх розбирають на цитати, їх продивляється щонайменше кілька мільйонів осіб із різних країн. І там я доношу проаналізовані повністю протягом дня тенденції, дані. Це дуже потужно працює", – пояснив Арестович.
Контекст:
Арестович народився у Грузії. Освіту здобув в Одеському інституті Сухопутних військ (нині Військова академія Одеси). З 1999-го до 2005 року працював у Головному управлінні розвідки. Вивчав психологію та теологію, працював актором театру і кіно.
З 2014 року Арестович активно коментував в українських ЗМІ події на військову тематику, зокрема війну на Донбасі, а також писав про це у Facebook. 2017 року він зізнався, що публікував неправдиву інформацію про ситуацію в Україні.
У жовтні 2020 року Арестовича призначили радником з інформаційної політики у тристоронній контактній групі з урегулювання ситуації на Донбасі. У грудні глава Офісу президента Андрій Єрмак призначив його своїм позаштатним радником із питань стратегічних комунікацій у сфері нацбезпеки і оборони.
Призначення Арестовича спікером ТКГ у Мінську та позаштатним радником Єрмака спричинило різку негативну реакцію як журналістської спільноти, так і громадянського суспільства через неоднозначну репутацію та пов'язані з ним скандали.
У січні 2022 року Арестович звинуватив президента України Володимира Зеленського у порушенні обіцянок, розкритикував владу та звільнився з посади радника Єрмака. Однак у перший же день повномасштабного вторгнення Росії він повернувся до офісу і почав виступати як один зі спікерів ОП.
Після цього популярність Арестовича значно зросла. У його Facebook зараз понад 844 тис. підписників (до вторгнення було приблизно 186 тис.).
У жовтні 2021 року Арестович визнавав, що має погану звичку – "ляпати зайве". Минулого тижня зробив кілька заяв про активістів та представників ЛГБТ, чим спровокував різку реакцію суспільства.