Генпрокурору довелося піти у позапланову відпустку, щоб не підписувати підозру Порошенку – адвокат
Новіков опублікував фото підозри на ім'я Порошенка. Політику інкримінують ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111 та ч. 2 ст. 258-3 Кримінального кодексу України (надання іноземній державі допомоги у веденні підривної діяльності проти України, а також сприяння діяльності терористичної організації).
"Дві години тому до будинку Петра Порошенка приїхала делегація з прокуратури, поцікавилися в охоронця, чи вдома п'ятий президент (він на конференції у Варшаві, але навряд чи вони самі цього не знали), і засунули у щілину хвіртки текст підписаної підозри "у справі про постачання вугілля з "ДНР" і повістку на допит на 23 грудня", – розповів адвокат.
Він зазначив, що, за версією слідства, Порошенко створив злочинну групу та провів спецоперацію зі зриву восени 2014 року постачання вугілля з ПАР.
"Бо якби вугілля надходило з ПАР, не можна було б купувати його в ОРДЛО. Оскільки взагалі жодних доказів цього немає, вони описують всю ситуацію в жанрі конспірології, приписуючи до кожної фрази про те, що хтось щось зробив чи сказав "за негласною вказівкою Порошенка", – пише адвокат.
Новіков також зазначив, що підозру підписала не генпрокурорка Ірина Венедіктова, а її заступник Олексій Симоненко.
"Єдина людина, чиїх планів на відпустку справді торкнулася ця історія, – генеральна прокурорка Ірина Венедіктова. Їй довелося терміново піти у позапланову відпустку сьогодні вранці, аби тільки не підписувати незаконну підозру. Наскільки можна судити, всі ці вихідні у керівництві Офісу генпрокурора сперечалися, кому дістанеться цей сірник, що горить у пальцях. У підсумку Венедіктова відбилася від цього обов'язку і підписувати довелося її заступнику Симоненку", – повідомляє адвокат.
Контекст:
20 грудня стало відомо, що Порошенка повідомили про підозру у справі щодо постачання вугілля з ОРДЛО.
У межах цієї справи 8 жовтня депутата партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктора Медведчука повідомили про підозру у держзраді та пособництві тероризму (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111 та ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 258-3 Кримінального кодексу).
За даними слідства, за час існування схеми терористів "ДНР" та "ЛНР" профінансували на понад 200 млн грн. Венедіктова повідомляла, що у справі, окрім Медведчука, фігурують ексрадник міністра енергетики Сергій Кузяра, а також "високопосадовці країни, Нацбанку тощо, керівники проросійських терористів на окупованих територіях, представники влади РФ".
Голова СБУ Іван Баканов заявляв, що у межах розслідування справи за підозрою на адресу Медведчука перевірятимуть причетність Порошенка та ексголови Національного банку України Валерії Гонтаревої.
"Порошенко категорично відкидає звинувачення з боку влади і вважає їх класичним взірцем сфабрикованих політично мотивованих справ та чорного піару проти політичних опонентів", – заявили у партії "Європейська солідарність".
Сам Порошенко запевняв, що у 2014 році уряд України і він як глава держави "мусили рятувати ситуацію" в енергетиці. Він наголосив, що Росія влаштувала тоді Україні "тотальну блокаду".