Геращенко повідомила, що Росія висилає українських дипломатів, які працювали в Москві і Ростові
Після вислання українських дипломатів із Ростова-на-Дону консульству стане складніше захищати українських політв'язнів у РФ, зазначила перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко.
Українські дипломати, яких Росія висилає зі своєї країни, працювали у дипломатичних установах у Москві й Ростові-на-Дону. Про це у Facebook повідомила перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко.
"Росія, за традицією, діє підло і боляче. У відповідь на висилку 13 російських дипломатів, які займалися сумнівною діяльністю в Україні, вони висилають 13 наших діючих дипломатів, в основному з посольства в Москві, і п'ятьох – із нашого консульства в Ростові. Саме там відбувається більшість судилищ над українськими політв'язнями", – написала вона.
За словами Геращенко, родичі політв'язнів уже висловлюють тривогу, чи зможе українське консульство в Ростові-на-Дону працювати повноцінно й захищати українців.
"Так, навантаження й тиск на наших консулів, що залишаються працювати в Мордорі, збільшаться, але вони усвідомлюють свою відповідальність і високу місію. Вони й надалі в повному обсязі виконуватимуть свої обов'язки, добиватимуться доступу в тюрми, будуть на судах... Для мене наші консули у РФ – це герої, дипломатичні кіборги, без перебільшення", – заявила віце-спікер Верховної Ради.
Вона зазначила, що, на відміну від українських дипломатів, які займаються співвітчизниками у РФ, російські дипломати "ихтамнетами" в Україні не займаються.
26 березня президент України Петро Порошенко повідомив, що Україна висилає 13 російських дипломатів у зв'язку з отруєнням російського розвідника Сергія Скрипаля. "Як відомо, наші дипломатичні відносини з РФ де-факто заморожені", – зазначив він.
Сьогодні Росія заявила про вислання 13 українських дипломатів.
66-річного Скрипаля та його 33-річну доньку Юлію госпіталізували із симптомами отруєння у британському Солсбері 4 березня 2018 року.
Слідство з'ясувало, що під час замаху було використано розроблений у Росії нервово-паралітичний агент "Новачок". Прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей вимагала від Кремля пояснити подію до вечора 13 березня, інакше Лондон уважатиме інцидент незаконним застосуванням сили Росією проти Великобританії.
Позицію Великобританії підтримала влада Франції, США, Німеччини, Австралії та інших країн.
Москва відмовилася відповідати на ультиматум Лондона і стала вимагати надати їй зразки речовини, якою отруїли Скрипалів.
14 березня влада Британії оголосила про вислання 23 російських дипломатів, а також про припинення запланованих двосторонніх контактів із РФ. 17 березня Росія оголосила персонами нон ґрата 23 британських дипломатів.
Слідом за Британією російських дипломатів висилають інші країни.
НАТО також відкликає акредитацію сімох російських представників при Альянсі.