Глава Держбюро розслідувань: У нас амбітні плани розпочати роботу не пізніше ніж 1 вересня
Державне бюро розслідувань будуть намагатися запустити в липні або серпні, зазначив директор відомства Роман Труба.
Державне бюро розслідувань (ДБР) може розпочати роботу влітку 2018 року. Про це в інтерв'ю "Українським новинам" заявив директор ДБР Роман Труба.
"У нас амбітні плани розпочати роботу не пізніше ніж 1 вересня, але ми будемо намагатися запустити бюро ще раніше, можливо, у липні–серпні", – сказав він.
За словами глави відомства, є низка проблем, які доводиться вирішувати.
"Я спілкуюся з посадовцями, від яких залежать строки запуску роботи ДБР. Ми залежимо від Кабінету Міністрів, який має надати нам приміщення, але так цього і не зробив. Тому зустрічаємося, доносимо думку, зокрема прем'єр-міністру", – зазначив Труба.
Він розповів, що конкурс для відбору співробітників ДБР був готовий запустити 9 лютого, але цього не сталося.
"Міністерство юстиції України ухвалило рішення, що порядок проведення конкурсу, розроблений на основі типового положення Кабміну, має пройти процедуру державної реєстрації. Розраховуємо, що це не затягнеться за строками", – сказав Труба.
Закон про Державне бюро розслідувань Верховна Рада ухвалила 2 листопада 2015 року, він є частиною так званого пакета безвізових законів. Президент підписав його в січні 2016 року, а 1 березня закон набув чинності.
16 листопада 2017 року конкурсна комісія обрала Романа Трубу директором Державного бюро розслідувань, Ольгу Варченко – першим заступником глави ДБР, а Олександра Буряка – заступником директора бюро.
Із 20 листопада тільки слідчі ДБР мають право розслідувати злочини, скоєні екс-президентами, вищими державними посадовцями, членами Центральної виборчої комісії, депутатами Верховної Ради, керівництвом Генеральної прокуратури України, головою Національного банку, суддями, правоохоронцями, посадовцями антикорупційних органів.
Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявляв, що формування штату Держбюро розслідувань може затягнутися на рік. За його словами, протягом цього часу слідство доведеться вести Службі безпеки України та Міністерству внутрішніх справ у співпраці з колишніми слідчими прокуратури, яких будуть називати процесуальними керівниками.