Голова КСУ заявив, що боїться за свою безпеку
Журналісти програми "Схеми" з'ясували, що голова Конституційного Суду Олександр Тупицький 2018 року став власником земельної ділянки в анексованому Криму, оформивши договір купівлі-продажу за російським законодавством. Сам суддя запевняє, що він володів цією ділянкою ще з часів СРСР, а в останній декларації ділянки немає, тому що суддя не знає, як після анексії Криму Росією правильно внести її.
Голова Конституційного Суду Олександр Тупицький заявив, що стурбований через власну безпеку і вважає, що йому хочуть вручити підозру й усунути з посади. Про це він заявив в інтерв'ю телеканалу "Прямий".
"Щодо моєї особистої безпеки. Я теж цим занепокоєний і також вийшов в ефір, щоб відкрито про це попередити. Є сфабрикована справа про державну зраду. У чому вона полягає – у тому, що ще за радянських часів я отримав земельну ділянку у Криму, приватизував її і 10 років будував будинок", – розповів суддя.
За його словами, після введення будинку в експлуатацію його було внесено в декларацію.
"І не виникало ніяких питань – ні по ділянці, ні по будинку. Тому що у 2016 році НАЗК (Нацагентство з питань запобігання корупції. – "ГОРДОН") провело повну перевірку", – зазначає він.
За словами Тупицького, після окупації Криму відбулося зміщення його ділянки та сусідської. Сусід у Криму поставив йому ультиматум щодо розмежування ділянок, а інакше погрожував знести будинок Тупицького. Тому голова КСУ уклав договір з адвокатами, щоб урегулювати це питання.
Він також пояснив, що не задекларував будинку, тому що не мав правових підстав, як внести його в декларацію.
"У декларації як – внесеш, що це договір купівлі-продажу, а це кадастр треба, договір купівлі-продажу. Визнавати російське законодавство? Ну це теж проблема. Чому я ще не задекларував – тому що в мене спір із цим сусідом був і він сказав "Схемам", не мені, що ніякої угоди не було насправді. А я йому говорю: "Що я в тебе повинен купляти, якщо в мене як було 0,69 га, так і залишилося в результаті переміру? Зміщення кордонів не збільшує твою ділянку", – зазначив він.
Голова КСУ вважає, що правоохоронців змушують вручити йому підозру в цій справі, що в підсумку це призведе до усунення від посади.
За даними програми "Схеми", Тупицький 2018 року став власником земельної ділянки в Кореїзі в анексованому Криму, оформивши договір купівлі-продажу за російським законодавством. У своїй декларації про доходи він цієї інформації не вказав.
30 жовтня Тупицький заявив, що не знає, як внести в електронну декларацію інформацію про придбання ділянки в окупованому Росією Криму.
Держбюро розслідувань 30 жовтня відкрило провадження щодо Тупицького за фактами самовільного зайняття земельної ділянки та державної зради.
Олександра Тупицького призначили суддею Конституційного Суду у травні 2013 року за квотою президента. Зараз йому 57 років. Він уродженець Черкаської області. У 1993–2010 роках був суддею Куйбишевського райсуду Донецька, потім, до обрання у КСУ, працював в апеляційних господарських судах Донецької, Львівської та Дніпропетровської областей. Конституційний Суд України він очолив у вересні 2019 року.