Очільник митниці часів Януковича через суд повернув собі 14 га лісу під Києвом

2015 року суд визнав, що земля потрапила у власність Калєтніка незаконно
Фото: wikipedia.org

Голова Державної митної служби часів експрезидента-утікача Віктора Януковича Ігор Калєтнік через суд повернув собі так зване "Бучанське Межигір'я" – ділянку землі в місті Буча Київської області площею 14 га. Про це 1 вересня повідомив у Facebook колишній керівник Держекоінспекції та екснардеп Єгор Фірсов, посилаючись на рішення Верховного Суду від 26 травня.

Історія із цією землею почалася 2002 року, коли Бучанська селищна рада ухвалила рішення, згідно з яким 890 га Бучанської лісової дачі зарахували до земель житлової та громадської забудови.

За два роки, 22 жовтня 2004 року, Київоблрада встановила кордони Бучі. У цю площу також увійшли землі Бучанської лісової дачі. Так землі передали з держвласності в комунальну, закріпили в межах Бучі, а їхнє призначення змінили.

Надалі Бучанська міськрада ухвалила низку рішень про відведення у приватну власність земель Бучанської лісової дачі загальною площею 14 га. Протягом 2011–2012 років ці земельні ділянки продали одній фізичній особі, а 2013-го новий власник об'єднав їх в одну земельну ділянку площею 14 га.

"Наші гроші" повідомляли, що власником став мешканець Вінницької області Василь Кирган – дід Ігоря Калєтніка.

Після Революції гідності суд в 2015 році постановив, що ділянка незаконно вибула з лісового фонду і була зарахована до земель житлової та громадської забудови, її потрібно повернути в держвласність. Мати Калєтніка Галина подала апеляцію.

За підсумком п'яти років судової тяганини суд вирішив повернути ділянку Галині Калєтнік. Фірсов зазначає, що одразу після рішення суду Ігор Калєтнік переоформив землю на себе.

Він також зазначив, що рішення суду не публікували в Єдиному реєстрі судових рішень, поки він не подав до Верховного Суду відповідний запит.

Контекст:

Калєтнік з 2010-го до 2012 року очолював Державну митну службу України, у 2012–2014 роках був депутатом Верховної Ради, де обіймав посаду першого віцеспікера.

У грудні 2014 року його оголосила в розшук Генпрокуратура за підозрою в організації підробленого голосування за "диктаторські закони" 16 січня 2014 року, йому висунули підозру у зловживанні владою та службовому підробленні. За даними правоохоронців, він переховується в Росії з жовтня 2014 року.

Генпрокуратура клопотала про затримання Калєтніка для обрання запобіжного заходу у грудні 2017 року, проте Печерський райсуд відмовився задовольнити прохання. ГПУ оскаржила рішення в апеляційній інстанції, але суд скаргу відхилив.

31 серпня 2019 року Генеральна прокуратура України вирішила закрити кримінальне провадження проти Калєтніка у зв'язку з "відсутністю в його діях складу злочину".