Глава податкової Любченко: У президента нульова декларація – пріоритет номер один. Цей рік вирішальний G

Любченко вважає, що нульову декларацію треба запроваджувати терміново
Фото: Державна податкова служба України / Facebook
В авторській програмі головної редакторки видання "ГОРДОН" Олесі Бацман голова Державної податкової служби Олексій Любченко повідомив, що він, як і президент Володимир Зеленський, виступає за введення нульової декларації.

Введення в Україні так званої нульової декларації, яка передбачає амністію капіталів, для президента Володимира Зеленського є пріоритетним завданням.

Про це в авторській програмі головної редакторки інтернет-видання "ГОРДОН" Олесі Бацман повідомив голова Державної податкової служби (ДПС) України Олексій Любченко.

"Треба підводити риску – і терміново нульове декларування. У президента це пріоритет номер один. Цей рік вирішальний", – сказав він.

За словами голови ДПС, він постійно чує історії про необхідність нульового декларування, зокрема від президента.

"Я чую доручення від нього профільним комітетам парламенту. І наскільки я розумію, зараз дуже гостро відбуваються дебати, у якій формі це проводити. Обговорюють різні варіанти: чи то 5%, якщо ти на рахунок поклав; якщо ти готівку не хочеш показувати, але кажеш, що вони у тебе є, – 9–18%", – пояснив Любченко.

Він наголосив, що теж виступає за нульову декларацію.

"Це не просто нульова декларація – від завтра має все запрацювати: 5 тис. – означає 5 тис. платіж; 50 тис. готівкою – отже, 50 тис. готівкою. Тоді воно все буде правильно крутитися, і гроші будуть працювати в економіці", – вважає глава податкової.

Любченко стверджує, що в української економіки "величезний тіньовий буфер", який дозволив "вижити 2020 року".

Любченко: У багатьох політиків патріотизм закінчується, щойно потрібно платити податки. Я за розкриття персональних даних. Тоді б Україна побачила своїх героїв. Читайте повну версію інтерв'ю

Відео: Алеся Бацман / YouTube

9 вересня 2020 року Кабінет Міністрів України затвердив План пріоритетних дій уряду, серед яких, зокрема, прописано амністію капіталів (запровадження нульової декларації).

У Міжнародному валютному фонді зазначали, що вважають недоцільним введення в Україні нульової ставки за умови добровільного розкриття інформації про активи за кордоном (амністії капіталів), і рекомендували встановити її на рівні 9%.