Голова СБУ зустрівся з амбасадоркою США. Обговорювали завдання спецслужб і американську допомогу
За словами Малюка, пріоритетом СБУ зараз є контррозвідувальна діяльність і виконання оперативно-бойових завдань. Органи безпеки активно переймають досвід західних спецслужб у сфері протидії розвідці та диверсіям із боку третіх країн, а також у сфері кіберзахисту.
Голова СБУ подякував за підтримку, яку США надають Україні в боротьбі зі збройною агресією Росії.
Брінк запевнила, що американська дипломатія робить усе можливе, щоб допомогти Україні перемогти у війні та будувати незалежне, безпечне й успішне майбутнє.
"США пліч-о-пліч з Україною у питанні захисту її суверенітету і територіальної цілісності. Ми готові надати все необхідне сприяння та наш досвід, щоб покращити ваші можливості для ефективного захисту вашої країни", – сказала амбасадорка на зустрічі.
Контекст:
США послідовно підтримують Україну в боротьбі з російською агресією. Зокрема, надають військову допомогу Україні. Загалом Сполучені Штати виділили Україні допомогу в галузі безпеки на суму понад $33,2 млрд від моменту приходу до влади адміністрації президента Джо Байдена, зокрема понад $32,5 млрд – від початку повномасштабного вторгнення Росії, зазначили в Пентагоні 20 березня.
Окремо у Сполучених Штатах ухвалили закон про лендліз для України, згідно з яким США зможуть позичати або здавати в оренду засоби захисту Україні та іншим країнам Східної Європи. Амбасадорка України у США Оксана Маркарова пояснила, що для оборонної допомоги Україні міноборони США поки що використовує програми безплатного передання зброї, а лендліз – це додатковий інструмент, який застосовуватимуть у разі потреби.
Також США надають Україні фінансову і гуманітарну допомогу.
У грудні на розгляд Конгресу подали законопроєкт про держфінансування на 2023 рік, який передбачає виділення $44,9 млрд допомоги Україні та союзникам НАТО для протистояння російській агресії.
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль розповів 28 березня, що Україна від початку 2023 року отримала приблизно $5 млрд підтримки від Євросоюзу і понад $2 млрд – від США.