Голова ДФС Мельник: Атаки на Держфіскальну службу – це реакція тіньовиків паливного ринку
Державна фіскальна служба України активно виявляє й ліквідовує незаконне виробництво палива й точки для його реалізації, і представники тіньового ринку тиснуть на ДФС, заявив голова відомства Вадим Мельник у своїй колонці на сайті агентства "Інтерфакс-Україна".
"На початку квітня був підписаний меморандум, який визначає боротьбу з тіньовим ринком важливим напрямком роботи Кабінету Міністрів. Ключову роль у виконанні урядових зобов'язань узяла на себе Державна фіскальна служба. Реакція тіньовиків не забарилася: під нашим офісом на Львівській площі з'явилися мітингувальники, що вигукують свої вимоги, зазираючи в мобільні телефони", – розповів Мельник.
Як пишуть "Українські новини", мова про пікет, який відбувся 12 квітня під будівлею Держфіскальної служби. Його організатори звинувачували ДФС у тому, що вона дає змогу не платити податки одному з найбільших легальних операторів паливного ринку.
Мельник написав, що такі акції не припинять боротьбу з контрафактом.
"Ніякі мітинги, замовні інформаційні кампанії, фейки тощо не здатні змусити нас згорнути роботу, спрямовану на виявлення і ліквідацію незаконних виробництв і точок реалізації палива. А появу таких кампаній сприймаємо виключно як докази правильності нашого шляху", – підкреслив він.
Голова ДФС повідомив, що із січня до березня співробітники ДФС вилучили стільки незаконного палива, скільки майже за весь минулий рік.
"Співробітниками ДФС за три місяці цього року вилучено контрафактного палива обсягом понад 15 тис. тонн на суму 516 млн грн, що практично дорівнює сумам конфіскації за весь 2020 рік у розмірі 540 млн грн. Виявлені й закриті сім великих незаконних виробництв (міні-НПЗ), припинено діяльність 221 точки із продажу нелегального пального, демонтовано 151 нелегальну АЗС і застосовано штрафних санкцій на суму 136 млн грн. Для порівняння – сума конфіскацій палива у 2021 році еквівалентна вартості близько 600 апаратів ШВЛ, які потребують вітчизняні лікарні в умовах напруженої епідеміологічної ситуації у країні. Або ж вартості проведення 500 тис. ПЛР-тестів", – підкреслив він.