Голобуцький: "Велюрового" Тищенка призначать головою КМДА, якщо він збере голоси за закон про столицю
Народного депутата від фракції "Слуга народу" Миколу Тищенка можуть призначити головою Київської міської державної адміністрації, якщо він збере у Верховній Раді голоси за законопроєкт про столицю, яких поки бракує, стверджує у своєму Telegram-каналі політолог Олексій Голобуцький.
"Велюрового" Тищенка призначать головою КМДА, якщо він збере голоси за закон про столицю. З кадрами у [президента України Володимира] Зеленського настільки біда, що він погодився на пропозицію [глави Офісу президента Андрія] Єрмака поставити кума останнього Колю "Велюра" Тищенка на голову КМДА. Тищенко мріє про це з 2019 року, коли замість нього кандидатом від "слуг" на посаду мера Києва визначили [тоді нардепку, а зараз – віцепрем'єрку Ірину] Верещук. Єрмак переконує Зеленського, що з Тищенком Київ буде повністю підконтрольний Офісу президента. Але є одне але. Щоб отримати бажане, Миколі доведеться пройти бойове хрещення – зібрати голоси за закон про столицю в Раді", – написав експерт.
Він додав, що поки що для ухвалення законопроєкту бракує голосів, тому що "депутати розуміють відповідальність: влада змінюється, а статті Кримінального кодексу залишаються".
"Отже, робота на Тищенка чекає тяжка і тривала. Проте Коля вже почав діяти і створив міжфракційне об'єднання в Раді "Київ Діє". Далі діло поки не пішло. Що ж, якщо закон проголосують, уже уявляю вітання Колі киянам", – заявив Голобуцький.
Контекст:
18 листопада на порядку денному Верховної Ради України стояв розгляд законопроєкту "Про місто Київ – столицю України", його планували ухвалювати за спецпроцедурою – без можливості обговорення кожної поправки. Проте засідання закрили достроково, а перед цим оголосили перерву для наради керівників фракцій та груп щодо законопроєктів №2143-3 та №4298, пише "Інтерфакс-Україна". Народний депутат від "Слуги народу", голова підкомітету парламентського комітету з питань державної влади Віталій Безгін повідомив, що Рада планує розглянути документи наступного пленарного тижня.
У першому читанні Верховна Рада ухвалила законопроєкт про столицю ще 3 жовтня 2019 року, понад два роки тому. Законопроєкт пропонує розділити повноваження та посади київського міського голови та голови КМДА, який "здійснюватиме нагляд за дотриманням Конституції та законів України органами місцевого самоврядування та координуватиме діяльність територіальних органів центральних органів виконавчої влади".
"Новий закон про столицю, якщо його ухвалювати, не повинен порушувати конституційних прав мешканців столиці та принципів місцевого самоврядування", – заявив у жовтні 2021 року мер Києва Віталій Кличко. 1 листопада він надіслав текст законопроєкту про столицю №2143-3 на розгляд Венеціанської комісії та Ради Європи.
2003 року Конституційний Суд України вже ухвалював, що Київську міську державну адміністрацію (КМДА) має очолювати особа, яку обрано міським головою. У листопаді 2010 року четвертий президент України Віктор Янукович розділив ці посади, унаслідок чого мера Леоніда Черновецького на посаді голови міськадміністрації замінив Олександр Попов. 2014 року, після перемоги Кличка на виборах міського голови Києва, п'ятий президент Петро Порошенко призначив його головою КМДА.