Голобуцький заявив, що до тимчасової слідчої комісії ВР щодо київської влади увійдуть депутати "Слуги народу", пов'язані з гучними скандалами
"Дві дикі дичини, які можна винести з комітету, де розглядалося створення ТСК. Перша. Зазвичай слідчі комісії створює опозиція. Владі немає сенсу, оскільки в її розпорядженні – уся правоохоронна система. Але в цьому випадку головним ініціатором виступила Банкова. Із цього можна зробити висновок, що ідея із ТСК – продовження тиску на [мера Києва Віталія] Кличка. Друга. Склад комісії. Цю ТСК мали назвати "Бджоли проти меду". Бо в антикорупційну "дрім-тім" Банкової увійшли корупціонери", – заявив Голобуцький.
Політолог перерахував членів комісії і скандали, із якими вони були пов'язані.
"Леся Забуранна – лідер організації "Слуги народу" в Києві, про афери із квартирами писала низка ЗМІ. Галина Третьякова – відома своєю заявою, що в сім'ях, які потребують матеріальної допомоги, народжуються діти "дуже низької якості". Андрій Холодов – це той, що гуляв на весіллі пасинка кума [президента РФ Володимира] Путіна Віктора Медведчука. Пов'язаний із тютюновим бізнесом і лобіював у ВРУ свої інтереси, НАЗК передало його справу до суду. Богдан Яременко – тут без слів і "без табу", як кажуть. Видно, у Банкової із Кличком справді все погано. Бо, враховуючи, що члени майбутньої ТСК по Кличку – майстри неолімпійського виду спорту по освоєнню та розпилу, вони готові будуть виконати будь-які вказівки", – зазначив він.
Голобуцький описав, що, за його інформацією, відбувалося на засіданні профільного комітету, який вирішив створити тимчасову слідчу комісію.
"Тиждень тому до комітету ВР завітала "слуга народу" Леся Забуранна. Леся нещодавно очолила київську організацію "Слуги народу" і зараз дуже хоче стати головою КМДА. Так от Леся повідомила, що хоче не що-небудь, а отримати політичне рішення по Кличку. Вона запропонувала напихати в назву комісії яскравих слів типу корупція, злочини тощо. Колеги поправили Лесю, зазначивши, що не можна в назву комісії вносити те, що комісія ще не розслідувала, як і не можна створювати комісію по Кличку. Бо це трошки білі нитки, "торчащі" вуха і політична розправа. Після того як "слуг" присоромили, комісію по Кличку вирішили перейменувати, напакувавши в неї депутатів від "Слуги народу", – написав заступник директора Агентства моделювання ситуацій.
Контекст:
Восени 2020 року Кличко переміг на виборах мера Києва в першому турі.
У травні в Києві почалися обшуки на низці комунальних і комерційних підприємств, а також у департаментах КМДА, вони тривають досі. У партії УДАР вважають масові обшуки у столиці тиском і спробою дискредитації Кличка та його політсили. Сам мер Києва заявив, що такого не було в Україні навіть "у махрові часи" експрезидента Віктора Януковича.
У середині серпня 2021 року ЗМІ повідомляли, що Офіс президента погодив кандидатуру на посаду голови КМДА. Кличко заявляв про тиск на владу Києва.