"Голос" підтримав скерування законопроєкту про олігархів до Венеціанської комісії
За словами Рудик, "Голос" мав і раніше претензії до закону, який, на її думку, насправді не бореться з олігархами. Водночас документ дає право РНБО називати ту чи іншу людину відповідно до визначених критеріїв олігархом.
"Ці критерії дуже погано прописані і, власне, можуть бути застосовані до будь-кого. Найгірше в цій історії те, що в документі не прописано, а що далі. В Україні є всі можливості та закони, які можуть допомогти боротися з олігархами. Те, чого немає, так це справедливої судової системи. Бо кожен крок, який зараз буде зроблений проти олігархів, завершиться в суді, де олігарх спростовує всі звинувачення", – сказала народна депутатка.
Вона повідомила, що партія "Голос" не підтримає цього законопроєкту у другому читанні.
Контекст:
Денісова звернулася до спікера Верховної Ради Дмитра Разумкова із критикою законопроєкту, вона заявила, що документ суперечить Конституції.
Рада ухвалила цей проєкт закону в першому читанні на позачерговому засіданні 1 липня. За проголосувало 275 нардепів за мінімально необхідних 226 голосів. Партія "Слуга народу" анонсувала не менше як сім додаткових законопроєктів про регулювання діяльності олігархів в Україні, серед них – про антимонопольне законодавство, зміни до закону про політичні партії.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що якщо в парламенті саботуватимуть законопроєкт про олігархів, то питання винесуть на всеукраїнський референдум.
17 червня парламентський комітет з питань інтеграції України в ЄС висловився за необхідність експертизи законопроєкту про олігархів із боку уповноваженої Верховної Ради із прав людини, повідомляв портал My.ua.
Голова парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія в липні повідомив, що Рада розпочне розгляд законопроєкту про деолігархізацію вже після канікул.