"Голос" заявив, що НАЗК незаконно залишило партію без грошей. В агентстві відреагували
Депутати нагадали, що у січні цього року НАЗК вирішило позбавити партію "Голос" держфінансування.
"Ми в судовому порядку довели свою правоту і очікували на повернення дій НАЗК у законне русло. Проте цього досі не відбулося. При розподіленні фінансування на 4 квартал 2021 року НАЗК ігнорує як норми закону про державне фінансування партій, так і рішення судів, що підтверджують правильність правової позиції партії "Голос", – ідеться у повідомленні.
У партії закликали НАЗК повернути державне фінансування "Голосу".
Ситуацію у своєму Facebook прокоментувала нардепка від "Голосу" Інна Совсун.
"Шановне НАЗК, якщо вас взяли в заручники треті особи та примушують до протиправних дій, подайте знак. А ще краще – повідомте суспільству прізвища та посади цих третіх осіб", – написала вона.
У НАЗК відповіли, що фінансування партії не поновлюють через відсутність рішення Верховного Суду щодо касаційної скарги. У відомстві наголосили, що передали скаргу до Верховного Суду після рішення апеляції на користь "Голосу".
"Водночас ВС лише вчора – 10 листопада – відмовив НАЗК у задоволенні клопотання від 29 вересня 2021 року про ризики, пов'язані з перерахуванням коштів політичній партії. За відсутності інформації про результати розгляду вказаного клопотання, перерахування державного фінансування могло бути кваліфіковане як розтрата бюджетних коштів (у разі задоволення клопотання)", – наголошують у відомстві.
Судове засідання щодо касаційної скарги НАЗК має відбутися у Верховному Суді 23 листопада о 12.00. На цьому засіданні повинні ухвалити рішення про державне фінансування партії "Голос".
Контекст:
Про позбавлення партії "Голос" держфінансування стало відомо у січні цього року. За словами лідерки партії Кіри Рудик, у НАЗК виникли претензії до оформлення угод та актів виконаних робіт підрядників та до того, що партія сплатила орендну плату за офіси трьох територіальних організацій.
У НАЗК уточнюють, що партія до свого звіту додала неправдиві відомості про витрати, здійснені на користь 11 підприємців, у сумі 1,3 млн грн за послуги, яких насправді не надавали ці підприємці. Зокрема, партія перерахувала одному з підприємців 594 тис. грн за нібито виконані роботи з моніторингу ЗМІ та пошуку інформації про політичну активність партій, представлених у Верховній Раді. Однак такі моніторинги та аналізи повністю скопіювали із сайту громадянської мережі "Опора", їх не виконував підрядник, заявили у відомстві.