Голова Держархбудінспекції Кудрявцев: Ми намагаємося, щоб ДАБІ була не каральним, а консультативним органом
Зміна підходу до взаємодії із суб'єктами містобудівної діяльності з боку Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ) дає західним партнерам розуміння, що ситуація у сфері будівництва в Україні змінилася, заявив голова ДАБІ Олексій Кудрявцев.
Державна архітектурно-будівельна інспекція України (ДАБІ) змінила підхід до взаємодії із суб'єктами містобудівної діяльності, орієнтуючись на відкритий публічний діалог та спільне розв’язання наявних проблем. Про це заявив голова ДАБІ Олексій Кудрявцев на зустрічі із представниками будівельного бізнесу у Європейській бізнес-асоціації, яка відбулась 26 березня, повідомляє прес-служба інспекції.
"Сьогодні Держархбудінспекція стає ближчою до забудовників, ми робимо все, щоб цей підхід був системним. Ми відійшли від "стандартів" минулого і докладаємо зусиль, щоб Держархбудінспекція у першу чергу була не каральним, а адміністративно-консультативним органом, який допомагає будівельникам і порядним інвесторам будувати в нашій країні. Це дає західним партнерам України розуміння, що ситуація у сфері будівництва в нашій державі змінилася", – підкреслив він.
Кудрявцев закликав представників будівельного бізнесу "не замовчувати проблем" і в разі виникнення будь-яких корупційних або неоднозначних ситуацій із фахівцями органів державного архітектурно-будівельного контролю оперативно повідомляти про це доступними каналами комунікації через електронні сервіси на офіційному сайті ДАБІ: "Написати голові ДАБІ", "Написати звернення" або на телефонну гарячу лінію Держархбудінспекції.
"На підставі отриманих звернень та питань ми напрацьовуємо системні рішення для того, щоб унеможливити і прибрати корупційні ризики взагалі та забезпечити належні практичні умови роботи для учасників містобудівної діяльності", – зазначив Кудрявцев.
За словами віце-прем'єра – міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубка, сьогодні важливим є проведення "розумної, виваженої" політики регулювання як на державному, так і на місцевому рівнях, подальше вдосконалення і перегляд нормативних актів, що формують умови роботи на українському будівельному ринку, а також прозорість наявних процедур державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду.
"Дерегуляція в будівництві та усунення корупційних ризиків – пріоритетні завдання Мінрегіону. І до виконання цих завдань, особливо в питаннях усунення корупції, ми підходимо системно. Наразі працюємо в трьох головних напрямках – перегляд ДБН (державних будівельних норм. – "ГОРДОН"), прозорість і публічність містобудівної політики, удосконалення системи держархбудконтролю. Зокрема, публічність дозволяє громадянам отримувати інформацію і задавати питання владі на центральному чи місцевому рівні. Тому актуальним є впровадження публічності документів – починаючи від бюджетів, які приймаються місцевим самоврядуванням, і закінчуючи питаннями містобудівної діяльності. Це затвердження генеральних планів та розміщення їх на офіційних ресурсах, питання містобудівних умов та обмежень тощо", – зазначив Зубко.