Голова Миколаївської ОГА Савченко визнав, що Крисін заздалегідь говорив йому про розстріли на Майдані – Найєм

Крисіну (праворуч) дали умовний термін за участь у вбивстві журналіста
Фото: Наталія Двалі / Gordonua.com

На волі перебуває фігурант справи про вбивство журналіста В'ячеслава Веремія Юрій Крисін, який збирав тітушок у часи Євромайдану, зазначив нардеп від Блоку Петра Порошенка Мустафа Найєм.

Юрій Крисін, фігурант справи про вбивство журналіста В'ячеслава Веремія, знав про підготовку в лютому 2014 року розстрілів учасників Євромайдану. Про це народний депутат від Блоку Петра Порошенка Мустафа Найєм заявив в ефірі телеканала "112 Україна".

"Ми з'ясували, що пан Савченко (Олексій Савченко. – "ГОРДОН"), губернатор Миколаївської області, давав свідчення в Генеральній прокуратурі, у яких визнав, що пан Крисін йому повідомляв про те, що 20 числа будуть розстріли на Майдані", – сказав він.

За інформацією нардепа, Крисін говорив про це Савченку "17-го чи 18-го числа".

Найєм підкреслив, що Крисін – "людина, яка збирала тітушок" – перебуває на волі.

"Після Майдану відкривається кримінальне провадження, що ця людина є умисним убивцею, потім приходить пан Ярема (Віталій Ярема. – "ГОРДОН"), генеральний прокурор, банк якого охороняв пан Крисін, – і це вже встановлено слідством – і... він уже не вбивця, він – уже хуліган", – заявив нардеп.

У блозі на "Українській правді" він пише, що банком, який охороняв Крисін і з яким (банком) були пов'язані Ярема, Савченко і нинішній начальник Управління державної охорони України Валерій Гелетей, є "Авант-Банк".

Журналіста газети "Вести" Веремія вбили під час Революції гідності – у ніч на 19 лютого 2014 року в центрі Києва. Він повертався з роботи додому на таксі. Автомобіль зупинили тітушки, витягли пасажирів і стали бити їх битами.

22 грудня 2017 року Шевченківський районний суд Києва визнав Крисіна, який брав участь у побитті, винним у хуліганстві й засудив його до чотирьох років позбавлення волі з випробувальним терміном два роки. Це означає, що якщо протягом найближчих двох років Крисін не здійснить правопорушень, залишиться на волі, а його судимість уважатимуть погашеною.

Занадто м'який вирок Крисіну викликав обурення в українському суспільстві. 25 грудня на Майдані Незалежності в Києві пройшла акція з вимогою справедливого вироку Крисіну.

28 грудня Генпрокуратура подала апеляцію на умовний термін Крисіну.