Голова Служби зовнішньої розвідки повідомив, що Семочка позбавили доступу до держтаємниці
Керівник Служби зовнішньої розвідки України Єгор Божок сказав, що його перший заступник Сергій Семочко, якого підозрюють у держзраді, – "реально міцний оперативник".
Голова Служби зовнішньої розвідки України Єгор Божок в інтерв'ю LB.ua, опублікованому 24 січня, сказав, що його заступника Сергія Семочка позбавили доступу до державної таємниці, хоча допуск у нього залишається.
"Допуск до державної таємниці та доступ до держтаємниці – різні речі. Є процедура надання та позбавлення допуску. А є процедура надання та позбавлення доступу. Ось доступ до держтаємниці – це моє, оскільки доступ надає керівник органу на підставі допуску. А допуск до держтаємниці – це департамент охорони державної таємниці та ліцензування СБУ", – пояснив він.
Божок додав, що рішення щодо Семочка він ухвалить після закінчення слідства, поки немає підстав його звільняти.
"Немає офіційно встановленого факту наявності російського громадянства у Семочка або членів його сім'ї. Це не доведено. СБУ заявила, що в неї є інформація про російське громадянство. Ще раз: є інформація, але її не підтверджено. Суд дав дозвіл одержати інформацію з мобільних телефонів Семочка для того, щоб підтвердити або спростувати підозри", – сказав він.
Божок заявив, що Семочко – "реально міцний оперативник".
"Він старанно працює, робить кілька таких речей, які дійсно корисні з погляду національних інтересів. Я не можу сказати, що конкретно, бо тоді точно порушу закон. Зазначу лише, що завдяки моєму першому заступнику ми змогли нейтралізувати низку дій РФ щодо легалізації окупованих територій", – підкреслив він.
У розслідуванні телепроекту Bihus.info, яке вийшло восени 2018 року, ішлося, що Семочко, якого 31 липня президент України Петро Порошенко призначив першим заступником голови СЗР, раніше служив у СБУ у Криму, а його цивільна дружина Тетяна Лисенко і ще семеро членів родини отримали російські паспорти після анексії півострова. Сам Семочко в інтерв'ю ZIK заперечував цю інформацію. За його словами, у нього та його дружини немає жодних інших паспортів, окрім українських.
Семочко в роки керівництва економічною контррозвідкою СБУ виявляв інтерес до тіньових доходів фармацевтичних компаній, стверджують журналісти програми Bihus.info. Вони підозрюють, що це може пояснити купівлю сім'єю заступника голови СЗР нерухомості під Києвом на 200 млн грн і появу у нього дорогого авто Land Cruiser.
Семочко заявив, що його машина числиться на балансі Служби зовнішньої розвідки України, а на нерухомість під Києвом його цивільна дружина заробила сама.
Після виходу в ефір журналістського розслідування Національне антикорупційне бюро України зареєструвало провадження за підозрою Семочка в незаконному збагаченні, а СБУ – за підозрою в можливій держзраді.
9 листопада Семочко подав позов про захист честі, гідності та ділової репутації і спростування недостовірної інформації до автора розслідування "Розвідка по нирках" Лесі Іванової, ведучого програми "Наші гроші" Дениса Бігуса, а також "24 каналу", який транслював програму.
У Єдиному реєстрі судових рішень 10 грудня було опубліковано ухвалу з інформацією, що в департаменті контррозвідки СБУ підтвердили наявність російського громадянства у цивільної дружини Семочка.
16 грудня президент України Петро Порошенко заявив, що доручив голові СБУ Василю Грицаку перевірити держслужбовців, у яких є родичі в окупованому Криму.